GİRVAK Ekipten | Kasım 2021

0
1121

2021’in Kasım ayına Ankara’da başladık. Tıpkı Ekim ayının başında yaptığımız gibi bu defa Ankara’da fellow ve alumni’lerimizle bir araya geldik, hasret giderdik; ancak Kasım ayını özel kılan yalnızca Ankara buluşması değildi. 10 şehir, 27 farklı üniversiteden 23 kadın – 18 erkek toplamda 41 yeni fellow; 8 farklı şehir, 27 farklı üniversiteden, 27 kadın – 27 erkek toplamda 54 challenger aramıza katıldı. Fellow ve challenger’larımız, GİRVAK yolculuğunuza yeniden hoş geldiniz!

Aramıza katılanlar yalnızca Gençlik Programı katılımcıları da olmadı; Oyun ve Uygulama Akademisi’nin seçim sürecini Kasım ayı itibariyle sonlandırdık. 34.080 başvuru alan Akademi’ye Türkiye’nin 76 farklı ili, 202 farklı üniversite ve 156 farklı bölümünden 2.000 bursiyer katıldı ve eğitimlerine başladılar! Kasım ayının ilerleyen günlerinde iklim krizi konusunda farkındalığı artırmayı ve çözümler üretilmesine destek olmayı hedefleyen projemiz ClimateXTurkey’in lansmanını YouTube üzerinden gerçekleştirdik. Farkındalık Konuşmaları ve Farkındalık Atölyeleri ile devam edecek projenin girişimcilik ayağındaysa çözümün parçası olmak isteyen girişim fikirlerini destekleyeceğiz. Tüm hızıyla devam eden Accelerate2030 projesinden de harika haberler var: Program katılımcısı girişimlerden Evreka ve ecording, 20’den fazla ülkeden 1.400’ün üzerinde girişim arasından seçilerek 15 global finalist arasına girmeye hak kazandılar!

Ailemiz her geçen gün biraz daha büyüyor. Hem gençlik hem de etki programlarımızda elde edilen her başarı için ayrı seviniyor, aramıza katılan her bir kişi için ayrı heyecanlanıyoruz. Önümüzdeki günlerde de var olan projelerimizin etkisini artırmaya odaklanacak, yepyeni projelerle gençler arasında girişimcilik kültürünü yayacağız. Güzel haberlerde buluşmak dileğiyle!

Sevgiyle,
GİRVAK Ekibi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here