Girvak Önizleme

Hepimiz zaman çizgimizde ilerlerken bir çok farklı tecrübe ve hissiyatı tecrübe ediyoruz. Ben de kendi zaman çizgimde herkes gibi neresinde olduğumu söyleyemesem de, şu dönem tecrübe etmeye “vâkıf” olduğum Girvak ailesinden bahsetmek istiyorum. Bu yıl, parlayan insanlarla dolu özgün bir topluluğa girdim diye düşünürken, Girişimcilik Vakfı’na ilk adımımı attıktan sonra çok geçmeden bir topluluk değil büyük bir aileye girdiğimi farkettim. Aile dememin sebebi hemen samimi hissetmek olsa da, daha çok herkesin orjinal hedefleri olduğu ve aynı yolda yürüyerek kendi amaçlarına gerçekleştirecekleri farklı kapılar oluşturma isteğini görmemdi.

Girişimcilik Vakfı’na bu kısa süreç içerisinde daha da değinmek gerekirse, kendi mottolarından da biri olan ilham alıp verme temeli üzerine kurulu olduğunu daha ilk iki etkinlikte hepimize güzel şekilde hissettirdi. Burada  alanında çok özgün ve başarılı işler yapmış kişileri dinleme fırsatı bulduğumda, ilk aklıma gelen dinlenilen kişilerin hepsi kendi patikasını farklı şekilde açtığını fark etmem oldu. Herkesin hikayesinden çok farklı sonuçlar çıkartıp somut olarak deneyimlemesem de, aktarımlar sayesinde yeni tecrübeler edindiğimi gördüm. Diğer taraftan sadece statik olarak konferans programları değil, aynı zamanda sürekli dinamik olarak yeni etkinlikler ve sizlere farklı bakış açıları katacak anlar içinde her daim  kendinizi bulabilirsiniz…:) 

Buraya kadar her şey Vakıf tarafında bir de işin öznesi olarak biz fellowlar varız. Daha Vakıf’ta kısa zaman geçmiş olsam da emin olun kafanızda fikirler uçuşan biriyseniz bu durum burada daha da artacaktır. Bu fikir uçuşmalarıyla beraber Vakıf’ta bir çok farklı katılabileceğimiz programın olması bende daha da heyecanlandırıcı bir katalizör etkisi yaratmıyor değil.

Bu kısa önizleme çıkarımım ise böyle bir maceranın içinde olmak eşsiz…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*