Global Girişimcilik Haftası – Flutter Study Jam

0
2470

Günümüzde en başarılı girişimlerin genelde teknoloji girişimleri olduğunu görüyoruz. Bundan dolayı Global Girişimcilik Haftasında GDG Antalya ile beraber Flutter Study Jam’i gerçekleştirdik. Alanında uzman öğrencileri ağırlayarak, yaklaşık 70 kişilik bir katılım ile etkinliğimizi gerçekleştirdik.

İlk olarak etkinliğe ‘Girişimcilik nedir?’, ‘Girişimcilik Vakfı nedir?’ sorularının cevapları üstünde durulduktan sonra, Fellow olmanın faydaları ve sorumluluklarından bahsettiğim bir konuşma ile giriş yaptık. Sonrasında, Flutter nedir ile başlayıp başlangıç seviyesinden Flutter dili dinamikleri anlatıldı. Ardından fikir fırtınası yapılarak katılımcılara fikir geliştirme sürecinde geri dönüşler verildi. Fikirler kağıda döküldükten sonra, development sürecine başlandı. Başlangıç seviyesinde bir mobil uygulama çıkarmaları istendi. Çıkarıldıktan sonra aralarında ufak bir yarışma yapıldı. 1.’ye GDG Antalya tişörtü verilirken, 2. Ve 3 ise telefon kılıfı ödülleri verildi.

Teknoloji girişimciliğinin gündemde olduğu, günümüzde en fark yaratan tarafının yazılımcıların elinde olduğunu biliyoruz. Bundan dolayı, yazılımcı kitleyi girişimcilik konusunda bilinçlendirerek daha kaliteli ve daha çok teknoloji girişimine sahip olabiliriz.

Etkinlik sonlarına yaklaşırken benim Girişimcilik Vakfından sağladığım kazançlar üzerine kısa bir konuşma yaptım ve başvuru süreci için bilgilendirme, soru-cevap ile geçti.

Etkinliğin sonunda kazanımımız teknoloji girişimcilerini artırmak bu konuda bilinçli yazılımcı yetiştirmek ile sonlandı.

tavan, iç mekan, duvar, yer içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

duvar, iç mekan, kişi, bilgisayar içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here