Hadi Uyan! Bugün Girişimcilik Vakfı’nın Mülakatı Var!

0
2146

Bizim okul (Sabancı Üniversitesi) İstanbul’da sayılmadığından mülakat için vakfa şehir dışından geldiğimi söyleyebilirim. Mülakattan bir akşam öncesinde sabah ulaşım zorluğu çekmemek adına Beykoz’da arkadaşımın yanında kaldım. Normalde süper derin uyuyan bir insanımdır ve yastığa kafamı koyar koymaz uyumuş olurum ama o gece çok farklıydı. Kafamda milyon tane soru vardı ve vakfa girmeyi çok istiyordum. Acaba mülakatıma kim gelecekti? Beni hangi sorular bekliyordu, çok merak ediyordum. Vakfa girdikten sonra birçok fırsatın beni beklediğini biliyordum. Benimle paralel düşünceler içinde olan birbirinden renkli insanlarla tanışacak olmak beni çok heyecanlandırıyordu. Ve sabah oldu, normalde yataktan sürünerek kalkan ben dimdik ayaktaydım. Hazırlandım ve vakfın Levent’teki ofisine gitmek üzere yola koyuldum.

Aslında yolculuğum evden çıktığım anda değil de Girişimcilik Vakfı’nı ilk duyduğumda ve bu vakfın neler yaptığını öğrendiğim anda başlamıştı. Fellow kelimesini ilk duyduğumda aklıma modern hayatta eksikliğini duyduğumuz ama çok değerli olan dostluk, kardeşlik ve yoldaşlık kavramları geldi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen birbirinden değerli fellowlar arasında filizlenebilecek, onlardan biri olarak farklı fikirler ve kültürler ile tanışabilecek, birçok yeni dost, yoldaş ve kardeş edinebilecek olmak beni çok heyecanlandırmıştı. Girişimcilik Vakfı’nın özel bir deneyim olacağını hep biliyordum ve nitekim öyle de oldu. Girvak maceram ilk Fellowup ile başladı. Sonrasında 2016 Fellow’ları olarak hep beraber İsrail’e gittik ve İsrail’deki startup ekosistemini inceledik. Oradakilerin farklı mindsetleri bize yeni bakış açıları kattı. İsrail gezimizden sonraki Fellowuplar’da ise kendi alanında “fark yaratmış” değerli isimler ile tanıştık ve onlardan ilham aldık. Vakıf bize efsane bir ortam yaratıyor, bizi alanında uzman kişiler ile tanıştırıyor ve bizden sadece vakfın imkanlarını sonuna kadar kullanmamızı, girişimciliği Türkiye’ye yaymamızı istiyor. Girişimciliği etrafımıza yaymak ve imkanları sonuna kadar kullanmak ise zaten kendiliğinden gerçekleşiyor.

Vakıf beni o kadar heyecanlandırıyor, hayatımda o kadar önemli bir yer tutuyor ki tanıştığım çoğu kişiye vakfı farkında olmadan anlatıyorum, vakfın bizim için bastırdığı kartvizitimi veriyorum ve bana ulaşmalarını sağlıyorum. Vakfın imkanlarını sonuna kadar kullanmaya ilişkin ise şunu söyleyebilirim: Herkesin motivasyonunun düştüğü, işlerin yolunda olmadığı anlar olmuştur ve işte o anlarda FellowUp’lar güzel bir motivasyon kaynağı oluyor. Mesela ben vakıf aracılığı ile Erhan Hoca’nın (Erhan Erkut) düzenlediği 21. Yüzyıl Yetkinlikleri programına katıldım. Bu program bana sunum taktikleri, Excel kullanımı ve bunun gibi pek çok şey öğretti. Vakfın size kattıkları ölçeklendirilemeyecek kadar fazla… Dostluklar, ilham, network, farklı bakış açıları ve nicesi…

Eğer vakıf sizi de benim kadar heyecanlandırıyor ise hiç düşünmeden şansınızı deneyin ve vakfın bir parçası olun derim.

Teşekkürler Girvak !!!!

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here