Hayalleriniz İçin Yeterince Zaman Var!

Öncelikle yazımın kalan kısmını okumaya başlamadan önce aşağıdaki videoyu izlemenizi rica ediyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=UAmR7Z1wIDI 

Her birimizin bir hayat amacı var ve bu amacı şekillendiren; görünen, görünmeyen nedenlerimiz var. Hayal dünyamızın sınırları uçsuz bucaksız olsa bile hayallerimizi sınırlayan hedeflerimiz var. Bu videoyu izledikten sonra eski hayallerimi düşündüm ve son 5 senemi ele alınca bu video benim için çok anlamlı oldu. İzledikten hemen sonra ise kendi tecrübelerimi paylaşıp üniversiteye girecek arkadaşlara hikayemin bir kısmını anlatmak istedim.

Biliyorum, hepinizin farklı beklentileri ve hedefleri var. Hatta bunlar çoğunuz için vazgeçilmez, olmazsa olmaz hedefler. Benim de en büyük hayalim iyi bir avukat olmaktı. Geçmişte beni tanıyan herkes bunu çok iyi bilir çünkü bu benim için o kadar içselleştirilmiş bir şeydi ki kendim de dahil herkes hukuk kazanıp avukat olacağımdan emindi. Güzel bir sınav hazırlık dönemi geçiremedim ama yine de rahatlıkla hedeflerimi gerçekleştirebilecek seviyedeydim. Çocukluğumda hayatıma giren epilepsi(sara) hastalığı beni 8 sene hiç yalnız bırakmamıştı fakat 8 senelik tedavi sonucunda artık iyileşmiştim.

Fakat sınav senesi benim için çok kötü bir seneydi çünkü o sene iflas ettik ve ailemin tek çocuğu olarak sınavı kazanmaktan ve çok başarılı olmaktan başka bir şansım kalmamıştı. Dolayısıyla stresim son noktadaydı.  Bu yüzden epilepsi tekrar beni buldu ve YGS esnasında “fokal epilepsi” atağı geçirdim. O an başıma gelen şeye inanamıyordum ama elimden de hiçbir şey gelmiyordu. Çok da uzatmadan sonuca gelecek olursak ben hayallerimi o sınavda kaçırdım. Kaçırdığımı sandım…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*