Haydi Türkiye! Geç Kalıyoruz!

Herkese Merhaba! Tel Aviv gezisinden dönüşte girmiş olduğum yoğun tempodan ancak çıkabildiğim için bu yazıyı yazmaya yeni fırsat buluyorum. Aynı zamanda ilk blog yazımı yazmış olmanın sevincini doya doya yaşamak istedim.

 

Bu yazıda size Girişimcilik Vakfı Fellowları ile gerçekleştirdiğimiz ilginç geziyi kendi bakış açımla elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

 

İlk Fellow Up toplantımızda Mehru Hanım’ın bu geziyi açıklaması üzerine herkesi olduğu gibi beni de bir heyecan sardı tabii hemen sınav takvimimi de kontrol ettim 🙂 Daha sonra başladı bekleme süreci. Bu arada geçen sene aynı geziyi gerçekleştiren ve bizi yanımızda götürmemiz gereken şeylere kadar bilgilendiren fellow 2014 ekibine de buradan teşekkür etmiş olayım.

 

Gelelim gezi gününe… Sanırım Sabiha Gökçen’de büyük bir ekip olarak dikkatleri üzerimize çekmeyi başardık. Uçağın da çoğunluğunun bizden oluştuğunu söylemek mümkün. Başta bu kadar büyük bir grupla nasıl senkronize hareket edebileceğimiz konusunda şüphelerim vardı ki daha sonra tamamiyle yok oldu. Tel Aviv’e varır varmaz atladık otobüse ve Kudüs yoluna koyulduk. Tabii bu arada dünyalar tatlısı rehberimiz Yosi Levy’den bahsetmeden olmaz. Benimle beraber gezide bulunan herkes yazının başlığını anlamıştır ama gelmeyenler için kısaca açıklamak gerekirse; rehberimizin en çok kullandığı cümle “Haydi Türkiye! Geç kalıyoruz” olarak bir çoğumuzun aklında kalmayı başarmıştır diyebilirim. Konu girişimcilik olunca da manidar bir başlık olabileceğini düşündüm.

 

Sizlere Kudüs’ten biraz bahsetmek istiyorum. Kudüs, üç Semavi din olan YahudilikHristiyanlık ve İslam için kutsaldır. Hala da paylaşılması konusunda sorunlar yaşanmaktadır. Bu durum Kudüs’e kasvetli bir hava katıyor ve bu hava Kudüs sokaklarında dolaşırken kolaylıkla hissedilebiliyor. Tabii aynı zamanda fazlasıyla da etkileyici. Ancak şunu belirtmek isterim ki Mescid-i Aksa’ya 19.10’da ulaştık ve 19.00’da kapandığı için içeri alınmadık. Fazlaca dil dökmemize rağmen yüzümüze çarpılan kapılarla karşılaştık. Bu konuda fazlası ile katılar dolayısıyla Kudüs’e gitmeyi planlayanlara zaman konusunda dikkatli olmalarını tavsiye ederim.

 

Biraz da ertesi gün gerçekleştirdiğimiz Startup turundan bahsetmek istiyorum. Wix (http://www.wix.com/) , Taboola (https://www.taboola.com/) ,eBay İsrail ofisi,Sosa (https://www.facebook.com/sosashocken13) ve Homebiogas’i (http://www.homebiogas.com/) ziyaret ettik. Yorucu ama bir o kadar da ilham verici bir tur oldu. eBay’in ofisini çok beğendiğimi de söylemeden geçmek istemiyorum. Aşağıda çektiğim bir fotoğrafı sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Fellow Programı Seçilme Sürecim

Fellow Porgramı yeni dönem başvurularının açılmasına günler kalmışken bu yazı da başvuru yapacak olan yeni dönem Fellow adaylarının aklındaki sorulara cevap vererek Fellow Programı'na seçilme sürecimi anlatacağım. Başlamadan önce şunu belirtmek istiyorum, Fellow olmak istiyorsanız sizi uzun ve heyecanlı bir süreç bekliyor. Programın seçim süreci 6 aşamadan oluşuyor ve her adımda farklı bir macera ile karşılaşıyorsunuz.