Hey Girişimci! Mobil Çantan Hazır Mı?

0
6069

Ne kadar ekmek o kadar köfte demişler; ama hızlı gelişmelerin ve yüksek kalite telefon uygulamalarının olduğu modern dijital çağ için bu her zaman doğru değil. İşte üretkenliği, işbirliğini, iletişimi ve daha fazlasını geliştirmek için on ücretsiz uygulama.

 

1.     Unify Circuit (İşbirliği)

 

Circuit takımınızı bir araya getiren bir işbirliği uygulaması. Circuit işbirliği yazılımı; ses, video, ekran paylaşımı, mesajlaşma ve dosya paylaşımını tek bir platformda birleştirerek takım çalışmasını geliştirir. Circuit, takımınızın e-maillere ve cep telefonlarına takılmadan çalışıp iletişim kurmasını sağlar. Özelliklerinin arasında mesajlaşma, görüntülü ve sesli konuşmanın yanında takdire değer depolama erişimi ve güvenlik seçenekleri bulunuyor. Circuit size kusursuz şekilde iş akışınızı entegre etmeniz için kullanımı kolay bir platform sunar.

 

2.     Roambi (Ticari İstihbarat)

 

Roambi ticari uygulaması size iPhone ya da iPad’inizden mantıksal analiz, raporlama ve ticari istihbarat sunuyor. Elinizde gerekli veriler sayesinde bu uygulama derhal mevcut ticari zorluklar ve fırsatlar konusunda bir adım önde olmanızı sağlar. Roambi, kullanıcı dostu mobil bir platformdan ticari verilere erişmenize yardımcı olur. Kullanması kolay idari rapor ve panolar oluşturun, verileri o alandaki mobil çalışanlara temin edin ve tüm kritik verilerinizi %100 çevrimdışı erişiminiz sayesinde tek bir uygulamaya yükleyin.

 

3.     Trello (Proje Yönetimi)

 

Post-it notları geçmişte kaldı. Cloud sayesinde Trello, büyük resimden dakikası dakikasına detaylara kadar her şeyi takip eder. Bu mobil proje yönetimi uygulaması, sizin ve takımınızın yapılacaklar listesini rahatça kontrol etmenizi sağlayacak hızlı notlar ve hatırlatmalar yaratmanızı sağlar. Trello, özellikle ofiste olmadığınız zamanlar için zaman ve kaynak yönetimi açısından da iyi bir uygulama.

https://trello.com/

 

4.     Hootsuite (Sosyal Medya Yönetimi)

 

Sosyal medya yönetimi işlerinizi öncü sosyal medya panosu Hootsuite’le geliştirin. Birçok ağı ve profili yönetin ve müşteri iletişimlerini hızlı ve kolay biçimde takip edin. Pano; Twitter, Facebook, LinkedIn, Google+, Foursquare, MySpace, WordPress, TrendSpottr ve Mixi için sosyal ağ entegrasyonlarını destekliyor. Instagram, MailChimp, Reddit, Storify, Tumblr, Vimeo ve YouTube gibi ek entegrasyonlar Hootsuite’in uygulama dizininde bulunuyor.

 

5.     Flipboard (Sosyal Ağ Kümesi)

 

Çok fazla bilgi ve düzenlemek için az zaman olduğunda Flipboard yardımınıza yetişiyor. 20 dilde yerelleştirilen sosyal ağ kümesi ve dergi formatındaki mobil uygulama, sosyal medya ve diğer sitelerden içerik toplayarak hepsini dergi formatında sunuyor ve kullanıcıların akışlarında sayfayı çevirmesine izin veriyor. Flipboard haberleri takip etmek, ilginizi çeken konulardan haberdar olmak ve en hoşunuza giden içerikleri paylaşmak için size tek bir uygulama sunuyor. Okuması kolay ve anlaşılır formatı sayesinde işinizle alakalı bilgilere kusursuz ulaşım sağlayın.

 

6.     Scanner Pro (Belge Yönetimi)

 

iPhone ya da iPad’inizi taşınabilir bir tarayıcı hale getirin. Scanner Pro, kağıt belgeleri temiz ve profesyonel görünen PDF dosyalar olarak hızla taramanızı sağlar. Bu uygulama büyük tarayıcılar yerine mobil teknolojiyi kullanmanız için fırsat tanıyor. En iyisi de yığın halinde belge tarayabilmeniz ve her yığının uygulamanın üst kısmında görünebilir olması. Yani bir grup belgeyi taramanız bittiğinde bu grubu çok sayfalı bir PDF olarak birçok çevrimiçi hizmete yükleyebilirsiniz.

 

7.     LastPass (Şifre Yönetimi)

 

LastPass, şifre bulma zahmetini kullanıcı şifresi yönetimini cloud’da toplayarak çözmeyi amaçlayan ücretsiz bir şifre yönetimi hizmeti. Kullandığınız tüm araçlar, web siteleri ve programlardaki şifrelerinizi hatırlamak zor olabilir. Lastpass, şifrelerinizi hatırlayarak sizi bu dertten kurtarıyor. Lastpass’in askeri seviyedeki güvenlik şifreleme sistemi sayesinde şifrelerinizi güvenli ve erişilebilir bir yerde tutun.

https://lastpass.com/

 

8.     OpenScape (İletişim)

 

OpenScape, büyümekte olan şirketler için tasarlanan birleştirilmiş esnek bir iletişim ve işbirliği aracıdır. Kendi mobil aygıtınızın rahatlığıyla iş hattınızdan aramaları cevaplayın. Uygulama ayrıca kullanması kolay, hazır sesli görüşme ve konferans hizmetleri, sesli mesaj, mesajlaşma, mobilite, iletişim merkezi ve 384 kullanıcıya kadar mevcudiyeti mümkün kılıyor.

 

9.     UberConference (Konferans)

 

Bu ücretsiz mobil uygulama konferans görüşmelerini hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Basit, görsel ve ücretsiz kullanımıyla kolayca PINler olmadan konferans görüşmesi ayarlayabilir veya bir görüşmeye katılabilirsiniz. “Kim katılmıştı”, ya da “Bunu kim söyledi?” sorularını sormayı unutun. UberConference size ileride başvurmak için görüşmeleri kaydetme seçeneği de sunuyor.

http://www.uberconference.com/mobile

 

10. PdaNet (WiFi Bağlanıtısı)

 

PdaNet uygulaması mobil aygıtınızı bir WiFi kablosuz erişim aracına çeviriyor. Böylece beş laptopa kadar telefonunuza bağlanıp internete, e-maillerinize ve daha fazlasına erişebiliyorsunuz. Takımınızı anında bir araya toplayın ve en sevdiğiniz yerde (orada WiFi yoksa bile) buluşun. Eğer telefonunuzu nasıl bağlayacağınızı bilmiyorsanız ve bir WiFi kablosuz erişim alanı bulucusunu tercih ediyorsanız, WiFi Finder uygulamasını kullanın.

 

Bu makale   17 Şubat 2015’te yfsmagazine.com’da yayınlanan yazıdan çevrilmiştir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here