Hırslı bir insandan asla duymayacağınız 6 şey

Hırs, başarıya giden yoldur. İnatçılık, sizi amacınıza ulaştıracak araçtır. – Bill Bradley

 

Hırs, eksikliği veya fazlalığı nedeniyle neredeyse hepimizin hayatında bir tehdit oluşturur. İnsanların çoğunu hiç hırslı olmadıkları için suçlayamazsınız; çünkü bu bir bahane değildir. Çocukluğumuz boyunca, eğitim görme, iş bulma ve idare etme konusunda cesaretlendiriliyoruz. Sadece yeterli zenginliğe sahip olma, yeterli derecede çalışma ve ortalama miktarda para kazanma konusunda öğütler alıyoruz. Ancak ortalama bir miktar kazanmada, hırsa dair hiçbir şey yoktur.

 

Hırs, muazzam boyutlarda düşünmektir. Hırs, büyük düşünmenizi sağlayarak size hedeflerinize ulaşma konusunda büyük boyutta bir itici kuvvet oluşturur. Çocukken sahip olduğumuz hırslar, eğitim sistemi tarafından sömürülür, aileden ve çevredeki hırs yoksunu kimselerden bahsetmiyorum bile.

 

Hırslı bir insandan asla duymayacağınız 6 söz vardır. Eğer hırstan yoksunsanız, alışkanlıklarınızı ve düşünme biçiminizi değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir.

 

0 Shares:
4 yorumlar
  1. Süper bir yazı olmuş bizi bilgilendirdiginiz için ve merakımızı giderdiginiz için teşekkür ediyorum

  2. Süper bir yazı olmuş bizi bilgilendirdiginiz için ve merakımızı giderdiginiz için teşekkür ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Instagram’ın Snapchat’i Kopyalamasından Çıkarılacak Girişimcilik Dersleri

Picasso "İyi sanatçılar ödünç alır, büyük sanatçılar ise çalar" dediğinde bunu etik olmayan bir anlamda söylememişti. O, ortalama sanatçıların basitçe birini veya bir şeyi kopyalayabileceğini, büyük sanatçıların ise fikirleri alarak kendi yaratıcılıklarıyla harmanlayıp kendi özelliklerine katacağını ima etmişti. Peki, o zaman Instagram son yılların en büyük soygununu mu gerçekleştirdi?