Hoşgeldin Fellow!

0
2518

Hazır mısın? Geçtiğin 6 farklı aşamadan sonra “Eveeet!” dediğini duyar gibiyim. Sen öyle san! Henüz başlamadık bile..Sen şu anda sadece ayaklarının yere basamadığı, olduğuna inanamadığın bu sürecin tadını çıkar, hayal kur!

 

Seni bilmem ama ben hayatta ilk defa tatmin eden başarı hissini Girvak’la hissettim! Yaşadığım iki farklı üniversite deneyimimde de kazandığıma tabii ki sevindim. Dershanelere giden, istediği kadar test kitabına sahip olan ve istediği kadar kaynağa sahip olan ve  bunların hiçbirine ulaşımı olmayan insanlarla aynı sınava girip birilerinin önüne geçmenin pek de kişisel algılanacak bir yanı olduğunu hiç düşünmedim. Ancak Girişimcilik Vakfının seçim süreci seni kendi içinde değerlendirdi. Sana başarılarını, başarısızlıklarını ve hayallerini sordu. Adayların geçmiş deneyimlerini kendi içinde bulundukları, büyüdükleri, eğitim aldıkları çevreyi göz önüne alarak değerlendirdi. Senin düşünce yapını ve yaratıcı yanını anlamaya çalıştı ve kişiliğinin girişimciliğe uygun olup olmadığına baktı. Çevrende gördüğün  Türkiye’nin dört bir yanından gelen doksan dokuz Fellow ve Alumni grubu kendi liginin şampiyonları… İşte bu yüzden zafer sensin!

 

Yukarıda söylediklerimden  sebepten dolayı Girvak’lı olmak benim ayaklarımı yerden kesen ilk başarım oldu. Sana Fellow sürecinde bir yılını geride bırakmış biri olarak birkaç minik tavsiyem var. Öncelikle çevrene iyi bak! Girvak ekibi senin için sana benzeyen doksan dokuz arkadaş seçti. Tabii ki bazılarına yakın, bazılarına uzak olacaksın, bazılarından hoşlanmayacaksın, bazıları da senden hoşlanmayacak belki… Bu çok beklendik bir şey. Ancak hepsinden öğrenebileceğin bir şey var! İlginç hikayeler dinleyecek, senin sorduğun sorulara çoktan cevap bulmuş gençlerle karşılaşacak, onlardan yardım alacak, bazılarıyla yeni maceralar yaşayacaksın. Belki de şirketinin gelecekteki ortağıyla burada tanışacaksın.

 

Bir minik tavsiyem de FellowUp’ları ve vakıf etkinliklerini daha iyi değerlendirmen için. Eğer benim gibi not almayı sevenlerdensen mutlaka bol sayfalı bir vakıf defterin olsun, minik bir cep defteri muhtemelen sana yetmeyecek. Sürecin başından mezuniyetine kadar neler öğrendiğini, nerelere gittiğini, bir konferansı dinlerken aklına gelen fikri, nasıl bir süreçten geçtiğini ve gelişimini kendin gözlemlemek isteyebilirsin, tuttuğun notlar sana fikir verecektir.

 

Geçen yıl ilk FellowUp’ta Fellow14 grubundan biri bana GirVak etkinliklerine dinlenerek gelmenin önemli olduğunu söylemişti. GirVak’lı günler, yurtdışı deneyimleri çok hızlı ve dopdolu geçiyor, yorulacaksın. Bu yüzden etkinliklere dinlenmiş olarak gelmeni öneririm. Upuzun günler seni bekliyor.

 

Aramıza hoş geldin!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here