How to start a startup journey?

0
1904

Son günlerde Türkçe çevirisiyle girişimciler ve girişimci adaylarıyla buluşan ‘Girişimcinin El Kitabı’nın yazarlarından Bob Dorf ile tanışma, sohbet etme ve deneyimlerini konuşma fırsatı bulduğumuz oldukça verimli bir etkinlik oldu: How To Start A Startup Journey?

 

Öncelikle kitap ile ilgili birkaç bilgi vermek gerekirse, Stanford, Berkeley, Columbia gibi yüzü aşkın üniversitede ders kitabı olarak okutulan bu kitabın yazarları, silikon vadisinin en önemli on kanaat önderlerinden biri olan ‘Girişim Gurusu’ Steve Blank ve Bob Dorf .

 

01

 

Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra’nın da deyimiyle kitap, “girişimciliğin kurallarını açıklayan en değerli rehberlerden biri”.

 

girisimcininElkitabi

 

Etkinliğe gelecek olursak, Bob Dorf bizlere girişimcilik serüveniyle ilgili oldukça önemli bilgiler içeren kitap ile paralel bir sunum yaptı. Benim aklımda en çok yer eden birkaç önemli cümleyi paylaşmak istiyorum.

 

“Küçük ama hassas adımlarla, emin olarak ve hiçbir adım atlamadan gitmek…”

 

“Bir girişimci asla kapalı duvarlar arasında veya masa başında başarılı olamaz, sokağa çık!” cümlesi ise, etkinlikte de, kitapta da akıllara kazınacak nitelikteydi.

 

Etkinlik verimli olduğu kadar eğlenceli de geçti. Özellikle Bob Dorf’un en eğlenceli ve bir o kadar da iddialı tespiti DTT de akıllarda yer etti. Nedir peki bu DTT? Direct To Toilet :) Bob Dorf, “Eğer size anlattığım kurallara uymazsanız yatırımınızı tuvalete yapmış olursunuz “diyor.

 

Oldukça verimli ve eğlenceli bir etkinlik oldu. Ben şahsım adına çok şanslı hissediyorum orada olabildiğim için.

 

Girişimcilik Vakfı’nda Fellow olmanın çok büyük bir şans olduğunu gün geçtikçe ve etkinliklere peşi sıra katıldıkça daha iyi anlıyoruz. Teşekkürü borç bilirim :)

 

Cemre Şirin
Girişimcilik Vakfı, 2014 Fellow

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here