İlk ChallengerUp’ın Hikayesi

“Girişimcilik Vakfı olarak girişimciliğin toplumu değiştirecek, geliştirecek kavramlardan biri olduğuna inanıyoruz. Bizce girişimcilik hayata dair bir bakış açısı, bir yaşam biçimi… Bu bağlamda yepyeni bir programa başlıyoruz. Adı, Challenger Programı!”

“Şimdi hazırsan, seni eşsiz ve yepyeni bir maceraya davet ediyorum”
Sina Afra’dan gelen bu mail, 35 farklı ilden 81 gencin Girişimcilik Vakfı serüveninin başlangıcı oldu.

Peki nedir bu Challenger Programı?

Challenger Programı vakfın en yeni gençlik programı. 1 yıl sürecek olan program, bizler için özel olarak dizayn edilmiş etkinlikler ve Girişimcilik Vakfı ailesinin bir parçası olma şansı veriyor. Bunlara ek olarak yıl içerisinde gerekliliklerini tamamlayan, kendini ispat etmeye ve geliştirmeye devam eden challengerlar ise Fellow Programı’na geçme fırsatı yakalayacak.

İlklerin ilk etkinliği: ChallengerUp!

Challenger olduk iyi hoş da ne yapacağız biz şimdi derken ilk etkinliğimizin haberini aldık. Online olarak gerçekleşen ChallengerUp, girişimcilik hikayemdeki en büyük rol modellerimden biri olan Sina Afra ile başladı.
Çok şey düşünüp pek azını gerçekleştiren ben, Sina Afra’nın “Gözlerini aç, dinle, ilham al, meraklı ve önyargısız ol.” sözlerinden sonra fikirlerimin peşinde daha çok koşup gerçekleştirmeye çalışacağım. Çünkü “Önemli olan fikirler değil onları hayata geçirmek.”

Sonuç olarak ChallengerUp; ilham aldığım, öğrendiğim ve yenisini iple çektiğim bir etkinlik oldu. Pandeminin bizi uzaklaştırdığı bu dönemde bana benzeyen insanlarla tanışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum.

Buket Gençaydın

–>
0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Girişimcilik Vakfı ile Değişen Hayatım

Bu yazımda Eylül 2014’te Fellow olarak seçilerek bünyesine katıldığım Girişimcilik Vakfı ile değişen hayatım ve düşüncelerimden bahsetmek istiyorum. Girişimcilik Vakfı’nın kurulma amacı bir şeyleri değiştirmeye ve yeni bir çevre yaratmaya dayalı. Yaratmak ve değiştirmek… Bu iki kelime çok önemli.

Kelebek Etkisi

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Her insan dünyada iz bırakmaya çalışır ünlü yazarlar, bilim insanları, şairler yaptıklarıyla veya yapıtlarıyla iz bırakıyorlar ve tarihe…