İlk ChallengerUp’ın Hikayesi

0
2272

“Girişimcilik Vakfı olarak girişimciliğin toplumu değiştirecek, geliştirecek kavramlardan biri olduğuna inanıyoruz. Bizce girişimcilik hayata dair bir bakış açısı, bir yaşam biçimi… Bu bağlamda yepyeni bir programa başlıyoruz. Adı, Challenger Programı!”

“Şimdi hazırsan, seni eşsiz ve yepyeni bir maceraya davet ediyorum”
Sina Afra’dan gelen bu mail, 35 farklı ilden 81 gencin Girişimcilik Vakfı serüveninin başlangıcı oldu.

Peki nedir bu Challenger Programı?

Challenger Programı vakfın en yeni gençlik programı. 1 yıl sürecek olan program, bizler için özel olarak dizayn edilmiş etkinlikler ve Girişimcilik Vakfı ailesinin bir parçası olma şansı veriyor. Bunlara ek olarak yıl içerisinde gerekliliklerini tamamlayan, kendini ispat etmeye ve geliştirmeye devam eden challengerlar ise Fellow Programı’na geçme fırsatı yakalayacak.

İlklerin ilk etkinliği: ChallengerUp!

Challenger olduk iyi hoş da ne yapacağız biz şimdi derken ilk etkinliğimizin haberini aldık. Online olarak gerçekleşen ChallengerUp, girişimcilik hikayemdeki en büyük rol modellerimden biri olan Sina Afra ile başladı.
Çok şey düşünüp pek azını gerçekleştiren ben, Sina Afra’nın “Gözlerini aç, dinle, ilham al, meraklı ve önyargısız ol.” sözlerinden sonra fikirlerimin peşinde daha çok koşup gerçekleştirmeye çalışacağım. Çünkü “Önemli olan fikirler değil onları hayata geçirmek.”

Hadi Challenger kişisini tanıyalım!

Hem vakıf hem de bizler için çok yeni olan bu süreçte belki de en önemli adımlardan biri kendimizi tanımak ve tanıtmaktı. Bunun için diğer arkadaşlarımla birlikte hem kaynaşştığımız hem de eğlendiğimiz bir ekip çalışması yaparak aşağıdaki Challenger Profilini çıkardık.

En dipten yükselen bir girişimci: Doğan Turan

Birçok ortak noktamızın olduğunu gördüğüm bir girişimciyle tanışmak ve ilham almak benim için çok özeldi. Hayatta başarıdan önce hatalar ve başarısızlıklar geliyor. Ancak denemeyi bırakmadan yola devam edenlerin başaranlar olduğuna şüphe yok. Bunun canlı bir örneği olan Doğan Turan, azmi ve pes etmeden devam ettiği girişimcilik yolculuğuyla bana cesaret verdi.

Sonuç olarak ChallengerUp; ilham aldığım, öğrendiğim ve yenisini iple çektiğim bir etkinlik oldu. Pandeminin bizi uzaklaştırdığı bu dönemde bana benzeyen insanlarla tanışma fırsatı bulduğum için çok mutluyum.

Buket Gençaydın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here