İşinizden Ayrılmanız ve Tutkularınızın Peşinden Gitmeniz İçin 6 Önemli Neden

Muhtemelen işinizden memnun değilsiniz. Başarılı olmak istiyorsunuz ve bunun ancak ve ancak bir istifa mektubu yazarak, işinizden ayrılarak ve tutkularınızın peşinden giderek gerçekleşebileceğini hissediyorsunuz. Bu durumdaki çoğu insan, işlerinden ayrıldıktan sonra durumların nasıl olacağı korkusu yüzünden riski göze almaya çekinir.

Tutkularınızın peşinden gitmek için işinizden ayrılmak özellikle korkularınızı bir kenara attığınız takdirde bir çok avantaj sağlayabilir.

 

Bir işten ayrılmak kolay değildir, ancak bunu yaptığınıza değebilir.

 

Aşağıda neden şimdiki işinizden ayrılmanız ve tutkularınızın peşinden gitmeniz gerektiğinin 6 haklı nedeni yer almaktadır.

 

1. Tatmin Olacaksınız

 

Tutkularınızın peşinden gittiğinizde, yaptığınız şeylerde kesinlikle tatmin olacaksınız. Daima yapmayı arzuladığınız şeyi yapmanın tatminine ulaşacaksınız. Unutmayın, tatmin sadece para demek değildir. Çok yüksek maaşlar alan insanlar vardır, ama kişisel tatmine ulaşamazlar. Bunun nedeni sadece kendi tutkularını yaşamıyor olmalarıdır.

Başarılı olmak için, sadece tutkularınızı gerçekleştirmek niyetiyle derhal harekete geçmelisiniz.

 

2. Daima Hoş Sürprizlerle Karşılaşacaksınız

 

Kısıtlayıcı işinizin dışında dünyaya açılmak konusunda kesin karar vermeden önce, sizi neyin beklediğini asla bilemezsiniz. İyi olan, bu hareketin, içlerinden bazılarını aklınızdan bile geçirmediğiniz uçsuz bucaksız imkanlar sağlamasıdır. Muhtemelen gitmeyi daha önce hiç hayal etmediğiniz yerlere gidersiniz. Ayrıca sizi ağırlamaya ve tutkularınızın peşinden gitmenizde size yardımcı olmaya hazır insanlarla karşılaşırsınız. Bu hiçbir zaman göründüğü kadar kötü değildir. Ama eğer riski göze almazsanız, sizi bekleyen sürprizlerin asla farkına varamazsınız.

 

3. Kendi İmparatorluğunuzu Kurarsınız

 

İşiniz varken, zamanınızın ve enerjinizin çoğu başka birine servet kazandırmaya gider. Karşılığında aldığınız şey yalnızca bir maaştır. Başarılı olmak istiyorsanız, arzu ettiğiniz şey bu değildir. Kendi imparatorluğunuzu kurmak zorundasınız. Ama, zamanınızı ve enerjinizi başka birinin ekonomik meselelerine adadığınızda, bunu başaramazsınız.

 

Bir işte çalışarak, kendi kişisel başarınız konusunda pek çok fırsatı kaçırıyorsunuz. Ancak zamanınızın ve enerjinizin çoğunu buna adarsanız, keşfedilmek için çok sayıda seçeneğiniz olur. Tutkularınızı gerçekleştirmeyi düşünürken, düşünceleriniz daha odaklı olacaktır. Ama işiniz sizi özgürlüğe ve başarıya yelken açmaktan alıkoyan bir ayak bağı olabilir.

 

4. Güçsüz Olmayacaksınız

 

Bir işiniz olduğunda, emekli olana kadar sorunsuzca çalışmayı umut edersiniz. Bu günlerde durum böyle değildir. Bir meslek sahibi olmak iyi iken, ekonominin mevcut durumunda kimsenin iş güvencesi yoktur. Çoğu çalışan artık ekonominin ve işverenlerinin insafına kalmış durumda. Gitgide güçsüzleşiyorlar. Ama tutkularınızın peşinden giderek, kendinizin kontrolünde olursunuz. Ve kontrolle, güvende ve huzurlu olursunuz.

 

5. Yetki Sahibi Olacaksınız

 

Başarılı olmak için yetki sahibi olmanız gerekiyor. Eğer şimdiki işinizde çalışmaya devam ederseniz, bu mümkün olmayabilir. Yetki sahibi olmak, kendinizdeki sonsuz potansiyeli kullanarak kendi gerçekliğinizi oluşturmanız gerektiği anlamına gelir. İşinizden ayrılarak ve tutkularınızın peşinden giderek, şimdiki işinizin monotonluğunu kırabilir ve kendi gerçekliğinizi yaratabilirsiniz. Kendi hayatınızın kontrolünü ele geçirmek son derece güçlendiricidir.

 

6. Bir Gün Büyük Bir İnsan Olacaksınız

 

Başarı bir gecede gerçekleşmez. Çoğu kişisel başarı hikayesi, basit bir başlangıç ile, hiç vazgeçmeden veya ardına bakmadan titizce çok çalışan insanlardan bahseder. Kendinizi tutkunuz olan özel alanda başarıya ulaşan kişilerle kıyaslamak zorunda değilsiniz. Bu kişiler muhtemelen kendilerini kendilerinden önce başarıya ulaşan kişilerle kıyaslamamışlardır. Sadece küçük, inançlı ve emin adımlar atmanız gerekiyor, bu adımlar sizi büyüklüğe götürecek. Sahip olduğunuz becerilere güvenin ve bunların üzerinde çalışın. Zamanla başlarken düşündüğünüzden daha kolay olduğunu fark edeceksiniz.

 

İşinizden ayrılarak dikkatiniz dağılmadan tutkularınızın peşinden gidecek, yeni insanlarla tanışacak, yeni yerler keşfedecek ve hayatınızı tümüyle değiştireceksiniz.

 

Bu makale  addicted2success.com’da Joel Brown tarafından 2015’te yayınlanan yazıdan çevrilmiştir.

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Yatırım Alacak Bir İş Planı Hazırlamanın İncelikleri

Yeni girişimin için borç verenlerden veya yatırımcılardan kaynak aramak zor bir görev olabilir. Birçoğu senin organizasyon tasarımından, ürün geliştirmeye, dağıtımdan, finansal öngörüye kadar bütün önemli noktaları kaplayan bir iş planı yaratmanı bekleyecek.