İşinizi Büyütmeden Önce Avukatınıza Sormanız Gerekenler

Pek çok küçük işletme sahibi, gündelik konulara reaksiyon göstermek için epey zaman harcar, ama kritik konularda aksiyon almanın önemini göz ardı eder. Aynı çaba ve azmi iş büyütme konusunda da göstermek gerekir. İşinizi büyütmeden önce yapılan hukusal planlamalar başarı ve başarısızlığın en önemli koşuludur.

Hukuk şirketimiz işini genişleten bir müşterimiz ile buluştu. Üst segment müşteri profiline eşsiz bir hizmet sunan iş, bünyesine yeni çalışanlar katmaya ve ülke içerisinde genişlemeye hazırdı. Onun eşsiz servis kalitesi varlıklı bir yatırımcıyı oldukça etkilemişti. Şirketin önemli bir dönemde fark edilmesiyle birlikte CEO stratejik bir hukuk danışmanı aradı. Bu hareket şirketin başarılı olarak büyüme şansını artırdı.

 

Pek çok küçük işletme sahibi, gündelik konulara reaksiyon göstermek için epey zaman harcar, ama kritik konularda aksiyon almanın önemini göz ardı eder. Aynı çaba ve azmi iş büyütme konusunda da göstermek gerekir. İşinizi büyütmeden önce yapılan hukusal planlamalar başarı ve başarısızlığın en önemli koşuludur.

 

İşte size işinizi genişletmek ve büyütmek için yararlanabileceğiniz 3 anahtar hukuk yöntemi

 

1.Güçlü bir yasal altyapı yarat

Yapılacak ilk şey, işinizin büyüme için yeterli hukusal altyapıya sahip olduğuna emin olmanızdır. Her başarılı iş güçlü bir hukuksal plana ve güçlü dökümantasyona ihtiyaç duyar. Legal altyapı senin formal, organizasyonel dokümasyonlarına, çalışan sözleşmelerine ve tedarikçi anlaşmalarına tekabül eder.

 

Şu anki yönetimin sizi üst seviyeye taşıyacak olan yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğuna emin olun. Eğer değilse hemen işinize çare olacak bir ekip kurmaya çalışın ve uygun sermaye büyüme çalışmalarına başlayın.

 

2. Maksimum korumayı garantile

Gerekli prosedürleri işin devamlılığı için yürürlülüğe koy. Entelektüel varlığın koruma altında olmalıdır. Entelektüel varlıktan kastım, işine değer katan ve eşsiz kılan her şeydir. Bu senin işine ekonomik fayda sağlar. Bunlar patentler, markalar, logolar ve tasarımları içerir. Haklarını savunmak ve özel varlıklarını korumak için bir avukatlık poliçe sözleşmesi gereklidir. Bu işini gelecek dava ve duruşmalardan korur. Kontratlarını, personel sözleşmelerini ve iş planlarını inceleyen bir avukat edin. Eğer bu kontroller olmazsa, kötü niyetli bir çalışan veya ortak şimdiye kadar çalıştığın her şeyi senden alabilir, tabii tanınırlığını da.

 

3.İşini yatırımcılara karşı cazip göster

Kurumsal borç ve bilançolarına bakarak, işini yatırımcılara karşı daha cazip hale getirmeye çalış. Eğer gerekliyse yeniden yapılanma içine gir. Amerikalı perakendeci Sports Authority’nin daha erken iflas açıklamasının bir nedeni de ağır borçlarıydı.

 

İş amaçlarını destekleyen kapsamlı bir yasal strateji belirlemelisin. Aynı zamanda çalışanlarını, ortaklarını ve yatırımcılarını mutlu ve motive bir şekilde tutmak için yasal tavsiyelere ihtiyacın olacak.

 

Bir işi genişletmek iş kurmak kadar çaba, gözyaşı ve ter gerektirir. Doğru bir ekip, planlama ve yerinde tavsiyelerle (iş ve hukuksal yönden) riksleri en aza indirerek başarı ve genişleme için doğru ortamı yaratabilirsin.

 

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Reklam Engelleyicilere Yakalanmaktan Kaçınmanın 3 Yolu

Hadi bir kelime çağrışım oyunu oynayalım. Online reklamları düşünen birisinin aklına ilk gelen şey nedir? “Rahatsız edici” ve “açıkça sinir bozucu” kavramları, hoşnut olmayan internet kullanıcıları tarafından kullanılan memnuniyetsizlik ifadelerinden sadece iki tanesi. Geri kalanını sizin hayal gücünüze bırakıyorum.

Girişimciler Nasıl Düşünür?

Kuzey Kore’de bulunan ve 150.000 kişilik kapasitesiyle Dünya’nın en büyük stadyumu olan Rungrado’da Richard Branson’un sunumunu izlediğinizi hayal edin. O anda kendinizi enerjik ve ilham almış hissedeceğinizi düşünür müsünüz?