İsrail’den Başka Gidecek Yer Bulamadınız Mı? :(

İsrail’e gideceğimizi öğrenen herkesten bu soruyu duyduk. Bize bu kadar yakın olup da bu kadar hakkında bir şey bilmediğimiz başka bir yer yok sanırım. (Yalan yanlış söylemleri dışında tutuyorum.) Türkiye’de yaşayan bir girişimci, geçtiğimiz yıllarda start-uplardan her ay bir milyar dolarlık exit edilen bir yere gitmeyecekti de nereye gidecekti?

 

 

Biz de hiç durmadık ve 30 Kasım Pazartesi günü uçağa atlayıp Tel Aviv’e gittik. İlk durağımız üç din için de kutsal olan Kudüs’tü. Kudüs’e adım attığınız an çok farklı bir yere geldiğinizi hemen anlıyorsunuz. Etrafta üç dinden de çok sayıda kişinin bir arada yaşadığını görmek sanırım dünyada başka yerde olmayan türden bir şey. Akşam ise Start-Up Nation Israel kitabının yazarı Saul Singer’la beraber akşam yemeği yedik. Kitap İsrail’in start-up ekosistemini detaylıca anlatıyor. İsrailliler’in bu ortamı nasıl kurduklarıyla ilgili faydalı bilgileri bu kitaptan öğrenebilirsiniz.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Büyük Gazi

İnsanoğlu güçlü olmayı seviyor. Lakin asıl iz bırakan süper kahramanlar cibiliyet sahibi olanlar. İnananlar ve manevi amaçların peşinden koşanlar. Bize yakın bir örnektir; Gazi Mustafa Kemal...

An’laşmak

Varolduğumuz evrenin kurallarına göre ne yaparsak, onunla karşılacağız. Ektiğimizi biçecek, ettiğimizi bulacak, etkimize göre tepki alacağız. Bütün durumlarda, her şey sizin ortaya koyduğunuz şekilde olacak. Yaşadıklarınıza dikkat edin. Siz o sırada hangi frekanstaysanız, o frekansın sonuçlarını yaşarsınız. Sinirli insanlar genelde, sinirli insanlarla karşılaşırlar. Yoğun olanların etrafındaki herkes de yoğundur. Bütün bunları yaşarken, birbirimizle iletişim kurarız. Peki ya iletişim kurmada ne kadar başarılıyız?