İşte Şimdi Giveback Zamanı!

Girişimcilik Vakfı fellowları olarak program boyunca en az bir kez sosyal sorumluluk projesinde yer almamız gerekiyor. Biz de 5 GirVak fellowu olarak bir araya gelip bir proje yapmak istedik. Ne yapacağımızı, hangi soruna odaklanacağımızı ve kimlere fayda sağlayacağımızı düşünürken GirVak’ın bize sağladığı ve dışarıda bu kadar da kolay erişemediğimiz bir kavramdan destek aldık:

İlham!

2 sene boyunca ilham verici girişimcilik hikâyelerini dinledik, workshoplara katıldık, etkinliklere gittik. Deneyim kazandık. Bu ilerlemeyi de üniversite dönemimizde gösterdik. Peki ilhamın, başarının ve başka olasılıkların olduğunu lisede duymaya başlasaydık neler olurdu? Bu soruyu kendimize sorunca da dedik ki “İşte bu!”. Farklı liselerden gelen öğrenciler için girişimciliğe dair bir etkinlik yapsak; girişimcilikten, vakıftan, kendi hikâyelerimizden bahsedip bir nebze de olsa ilham olmaya çalışsak nasıl olur diye düşündük. Açıkçası lisede okuyanlarla aramızda henüz ciddi bir jenerasyon farkı yokken, birbirimizi daha iyi anlayabilirken “Bunu yapalım.” dedik.

Ve geçen hafta Koç Üniversitesi’nde harika lise öğrencileri ile birlikteydik! Girişimcilik Vakfı’ndan, girişimcilikten bahsettik. Kendi hikâyelerimizi paylaştık. Kısacası ne öğrenip ne deneyimlediysek onu geri vermeye çalıştık!

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Girişimcinin Peşindeki Boğalar ve Fellow2016 Seçim Süreci Hakkında

İspanya’daki meşhur San Fermin Festivali, nam-ı değer boğa festivalinin spesifik bir bölümü olan boğa koşusunda kendinizi hazır hissettiğinizde boğaların önüne atlayıp 825 metre boyunca kaçmanız gerekir. Hikayeye göre bu tehlikeli koşular festivalin gerçekleştiği Pomplona şehrinin koruyucu meleği San Fermin onuruna düzenlenir. Bu festival koşusuna katılanlara verilen birkaç aydınlatıcı tavsiye bilinmeye değer nitelikte...