İzmirUP’da Neler Oldu?

İzmir girişimcilik merkezi olabilir mi? 15 Nisan günü cevabı aranan soru buydu.

 

İzmir girişimcilik merkezi olabilir mi?

 

15 Nisan günü cevabı aranan soru buydu.

 

Girişimcilik Vakfı ve Atölye15 işbirliğinde İzmir’in en ilham verici girişimcilik etkinliğini düzenledik.

 

Konuşmacı kalitesiyle, katılımcı kitlesiyle gerçekten İzmir’e yakışır bir etkinlik oldu. Sabah etkinliği sıcacık İzmir boyozları ile açtık ve güzel bir networking ortamı yaratmaya çalıştık.

 

Ardından biraz gecikme ile (sanıyorum boyoz etkisi J) oturumlarımız başladı. Atölye15’den Oğuz Güç açılış konuşmasını yaptı ve ardından Türkiye girişimcilik ekosisteminin başrollerinden Sina Afra ile “İzmir Neden Girişimcilik Merkezi Olmasın?” konusu tartışıldı.

 

İhsan Elgin kurum içi girişimcilikten bahsederken, İzmirlilere ve İzmir ekosistemine çağrıda bulundu. “İstanbul’u kopyalamak yerine burada ihtiyaç olan ne ise onu bulun.” dedi.

 

Asuman Bayrak ve Serdar Urçar çok keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Kurumsallıktan girişimciliğe konusu masadaydı. Eski tiyatrocular tiyatro selamı ile sahneden inerken, Hakan Baş stand-up tadında bir konuşma yaptı. Konu seri girişimcilikti.

 

Öğle arasında İzmir Ekonomi Üniversitesi ve çevresinde yemeklerini yiyen katılımcılar, aradan sonra Girişimcilik Vakfı genel müdürü Mehru Aygül ve Silence Of The Bees kurucusu Enis Şengül’ün genç girişimcilik konusunu dinlediler.

 

Daha sonra girişimcilik ekosistemi için çok değerli bir konu olan E-ticaretin hukuksal boyutunu Gökhan Uğur Bağcı anlattı.

 

Ardından aylık 1000 adet franchise talebi gelen Baydöner’in kurucusu Levent Yılmaz, Baydöner’in hikayesini ve nasıl büyüdüklerini anlattı.

 

Günün son konuşması ise ödeme sistemleri üzerineydi. Öde.al kurucusu Fevzi Güngör, BKM Express’ten Sami Eyidilli ile ödeme sistemleri hakkında sohbet gerçekleştirdiler. Konuşmalar bitince networking devam etti ve İzmir’in En İlham Verici Girişimcilik Etkinliği sona erdi.

 

Kendi adıma böyle bir etkinliğin organizasyonunda görev almaktan çok mutluyum. Bir çok konuda bana güzel deneyimler kattı. Ayrıca kurucularından olduğum Ege Girişimcilik Kulübü ile de etkinliğe destek olduk. (Kulüpten ortağım Sezgin Vural’a da ayrıca teşekkür ederim.)

 

Etkinlik ile ilgili videolar hazırladık. Şimdiden iyi seyirler.

 

İzmirUP Ardından

 

Sina Afra ile İzmirUP Röportajı

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Keep Calm and Noah London!

Girişimci, CEO’lar ve yöneticilerin buluştuğu NOAH London’a katılmak Girvak sayesinde bana çok şey katan harika bir deneyim oldu. Ben…

Kazanımlarım: Webrazzi Digital 2018

Dijital çağımızın yenilikleri, inovasyon, megatrendlerin şekillendirdiği tüketici alışkanlıkları ve hızla ilerleyen teknolojinin yaşantılarımıza etkisinin konuşulduğu bolca ilham ve…

Giveback Zamanı

İnsanların hayatlarına dokunmak için senelerce büyük adam olmayı mı beklemek gerek? Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mı gerçekten?…