Kadın girişimcilerin evden çalışmasını kolaylaştıracak 6 çevrimiçi araç

Portrait of pretty young woman working on laptop while sitting on sofa at home

Evlerinden çalışan kadınlar, kadın girişimciler için işlerini büyütmeye yardım eden online (çevrimiçi) araçları kullanabilirler ve böylece iş ve günlük hayatlarını devam ettirmede herhangi bir sıkıntı yaşamazlar. Gün geçtikçe daha fazla sayıda kadın üniversiteyi bırakıp doğrudan kendi işlerini kurma yolunda ilerliyor ve yapılan araştırmalar bu sayının gelecek birkaç yılda daha fazla olacağını gösteriyor.

 

Ancak evden çalışmak stres dolu ve oldukça yorucu olabilir ve özellikle bazı kadınlar ailelerinin onların ‘iş zamanı’na saygı duymadıklarından ya da evden işi ikinci sıraya koymalarını istemelerinden yakınabilirler.

 

Kendi işinizi en iyi şekilde yapabilmek için çalışma alanınızı kontrol eden ya da size hesaplarınızı güncel bir şekilde tutmanıza yardım edecek online kaynaklar yeterli olmayabilir. Bunun yerine, kadınlar işlerini yürütmek için gerekli güveni sağlayacak yardım ve desteği alabilirler.

 

Bir işin başlamasında temel destekten süreklilik ve ilham ile birlikte uzun süreli desteğe kadar bütün bu online araçlar, kadın girişimcilerin evden kendi işlerini yürütme hayalini gerçekleştirmesine yardım edebilir. Bu araçların bazılarını kullanarak iş kadınları hem sıkı bir şekilde çalıştığından hem de kendileri için işlerinin bütün faydalarını elde ettiğinden emin olurlar.

 

‘‘Mesleğini yaparken aldığın zevk, yaptığın işe mükemmellik katar.’’ – Aristo

 

İşte kadın girişimcilerin evden çalışmasını kolaylaştıran 6 mükemmel online araç:

 

1. Ladies Who Launch

 

Ladies Who Launch işini henüz yeni başlatmış olan kadın girişimciler için en temel online araçlardan biridir. Yeni kurulan bir işin ilk zamanları, şirketlerin yaşadığı en zor zamanlardır çünkü çoğu girişim başladıktan sonra ilk 6 ay içinde kapanır. Bu yüzden, Birleşik Devletler ve Kanada’da kadınlara yardım etmeyi amaçlayan bu araç hem topluluk desteği sağlar hem de yerel alanlarda küçük işlerin toplantıları ve iş yerlerinin iletişim içinde olmalarını sağlayarak yerel destek verir.

 

Bunların dışında kahve sabahları, iş yerleri, halkla ilişkiler gibi işin özel yanları ve satış taktikleri gibi özel konuları konuşup tartışan online konuşmacılar da vardır. Ücretsiz ve ödenmiş alanların bir kombinasyonu olan bu web site sıradan bir forumdan daha kapsamlı bir yardım arayan iş kadınları için mükemmel bir seçenektir.

 

2. Women Home Business

 

Women Home Business kadın girişimcilere yardım etmek için tasarlanan diğer bir web sitesidir. Evden çalışan bu kadınlara yardım etmeyi amaçlayan bu web sitesinde özel bir bölüm vardır. Bu bölüm fikir edinmek, sıkıntılar yaşadığınızda size yardım edecek gerekli bilgiyi okumak ve kendi evden çalışma tecrübenizden en iyi şekilde faydalanmanıza yardım edecek mükemmel bir seçenektir.

 

Çoğu kadın için iş hayatını dengelemek büyük bir uğraştır ve evinizde bir iş kurduğunuz zaman iş hayatınızdaki ve sosyal hayatınızdaki stresler birbirine karışır. Women Home Business size aradığınız şeyin daha net bir fikrini elde etmenize yardımcı olabilir ve bu araç evden çalışan kadınlar için yararlı online kaynaklardan birisidir.

 

3. Freshbooks

 

Freshbooks önemli bir online araçtır çünkü iş kadınları tıpkı erkek girişimcilerin ihtiyacı olduğu kadar kendi finanslarının kaydını tutmaya ihtiyaç duyarlar. Gelir, gider ve sermaye gibi kaynaklarınızı kullanmada size yardım eden birçok farklı muhasebe uygulamaları vardır. Ancak Freshbooks size internet üzerinden fatura ve müşteri hesaplarını oluşturmanıza yardım eden çok kapsamlı bir araçtır.

 

Bu aracın telefon hatlarına bağlantıları da vardır bu yüzden herhangi bir muhasebe probleminde hızlı bir yardım alabilirsiniz. Buna ek olarak, bulut bilişim bazlı olduğu için Freshbooks herhangi bir yerde kullanılabilir. Şuan iPhone ve iPad’lerde kullanımda olan bu uygulamanın evden çalışan kadınların kullandığı çoğu online kaynaklarda olduğu gibi yakın zamanda muhtemelen bir bilgisayar versiyonu da mevcut olacaktır.

 

4. Highrise

 

Highrise düzenli olarak müşterileriyle çalışmak zorunda olan kadınlar için oluşturulmuş bir araçtır. Bazı işler müşterilerle doğrudan iletişime geçmeden yürütülüyormuş gibi görünse de aslında çoğu evden çalışan kadının müşterileri takip etmede ve toplantılarını ayarlamada biraz yardıma ihtiyacı olur.

 

Highrise, bütün müşterilerin takip edilmesinden emin olmanın yanı sıra, size müşteriyle aranızdaki e-mail akışını tutmanıza, teklifler ya da anlaşmalar sürecini takip etmenize ve takımınızı yönetmenize olanak sağlar. Bütün bu araçlar işinizi kolayca yapabilmeniz ve işiniz büyüdükçe daha fazla müşteri almak için başlangıç ücretsiz girişim paketinizi genişletmeye ihtiyacınızın olması açısından oldukça önemlidir.

 

5. HootSuite

 

HootSuite bir Twitter aracıdır ve evden çalışan ve işlerini geliştirmek isteyen kadınlar için önemli bir araçtır. Sosyal medya siteleri girişimciler için mükemmel iş araçları sunar ve bu siteler yerel topluluğa ulaşmada bir yol olabilir ya da sizin daha geniş bir dünyaya ulaşmanızı sağlayabilir.

 

Kadın girişimciler bu aracı kendileri için pek uygun bulmayabilirler ancak Twitter hesaplarını takip etmelerine izin veren onları kimin takip ettiğini ve potansiyel müşterilerine hızlı bir şekilde cevap vermelerini sağlayan başka Twitter ek birimleri de vardır. Sosyal medya araçlarından bazıları modern kadın girişimciler için gereklidir.

 

‘Diğer kadınların sadece başarılı olmalarını istemeyin bunun için ısrarcı olun.’ Gail Blanke

 

6. ProProfs Training Maker

 

ProProfs Training Maker güçlü bir yazılım olmasının yanı sıra kadınların online eğitim kursları geliştirmelerine, bu kursları buna ihtiyacı olan ve bundan para elde edecek, tanıdıkları bir kitleye satmalarını sağlayan bir bilgi yönetim sistemidir. Kadınlar değerlendirmelerle, araştırmalarla ve kapsamlı eğitim ve öğretim program veren kişilerle desteklenmiş olan online kursları yaratmak için bu programı kullanabilirler

 

Bu araç, eğitimin online içeriğinin yanı sıra videolar, PDF’ler ve sunumları içeren mevcut öğretim materyallerini yükleyebilme gibi güçlü özelliklerle doludur. Kurs, paylaşım ve matematiksel analizi kolayca oluşturabilmek için ileri düzeyde özelliklerle donanmış olan ProProfs Training Maker kadın girişimcilerin etkili bir eğitim oluşturması için en iyi araçtır.

 

Bu makale addicted2success.com’da Sameer Bhatia tarafından 2015’te yayınlanan yazıdan çevrilmiştir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*