Kişisel Tarih

1
3770

Her birinizin var oluş tarihi vardır. Her insan özeldir. Kendinize has özellikleriniz, özgünlüğünüz, farklılıklarınız ve farkındalıklarınız vardır. Varoluş tarihimizden şimdiye kadar oluşan bir kişisel tarihiniz var.

 

Kişisel Tarih. Eminim kişisel tarihinize baktığınızda size özel anılar, olaylar, mücadeleler yaşadığınızı görürsünüz. Hangi işten keyif aldığınızı, mutluluğunuzu ve daha fazlasını bu tarih kitabından görerek, düşünerek okuyabilirsiniz. Kişisel tarihiniz sizin için eşsiz bir kaynak farkında mısınız?

 

Bir an durun. Nefes alın. Şuandayız. Usulca dönen bir dünyanın içerisinde yaşıyor ve nefes alıyorsunuz. Zaman avuçlarınızda. Ne kadar paranız olursa olsun hiçbir zamanı satın alamayacağız. Paha biçilemez bir değer; zaman. Ve buna sahipsiniz. Gülümseyin. Zaman, her daim ileriye doğru giderken bunu yönetin. Gelecek bugünle başlar. Kişisel tarihin, geleceğin hakkında bir şeyler fısıldıyor olabilir, duyuyor musun?

 

Yaşamadıklarımızı yaşamak. Hayallerin en güzel tarafı, gelecekte var olabilirliğidir. Yaşamadığımızı yaşayabilmenin tarifsiz heyecanını hayal kurarken hissederiz. Hayal edin. Nerede olursanız olun, hayal edin. Hayatın sizlere sunmuş olduğu eşsiz dersler var. Kişisel tarihinizde bu dersleri görmezden gelmeyin; çünkü bu dersleri almak için paha biçilemez değer verdiniz. Bu eşsiz derslerden öğrendiklerimiz hayallimizi gerçekleştirmek için her zaman bizimle olacaklar. Unutmayın ki kişisel tarihinizi yaşayarak yazmaya devam ediyorsunuz. Yazacaklarınız, hayalleriniz olması umuduyla..

 

Süleyman Bağırgan

Fellow 2015

 

1 Yorum

  1. Bu yazı bana ilkokul 8. Sınıfta Türkçe öğretmenimin bana söylediği bir sözü hatırlattı. Her zaman geçmişinin Işığı ile geleceğini aydınlat demisti. Bu söz de kişisel tarih yazısıyla yakından ilgili olduğunu düşünüyorum. Çünkü geleceğimizi aydınlatacak ışık geçmişimizden yanı yaşadığımız anlardan gelmektedir. Hayal kurmak bile aslında geçmişte ki ışıkla ilgilidir. Ayağı yere basan hayaller de bir nevi geleceği görümsemektir. Bu anlamda güzel ve anlamlı bir yazı olmuş teşekkürler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here