Magic Size – Eğer Bedelini Ödemeye Hazırsanız, Ne İstiyorsanız Getirmeyi Vadeden Bir Girişim

Bir tekneye suşi, kapınıza kaplan getirin veya park cezanızı yok edin. Hırslı bir yeni girişim diyor ki ne istediğinizi yazıyorsunuz (gerçekten de her şey olabilir) ve yasal olduğu sürece sihir gibi kapınıza geliyor.

 

Tek yapmanız gereken 408-596-5017 numarasına mesaj atmak ve Magic, bir hafta sonunda patlak vermiş mesajlaşma hizmeti, teslimatı garanti ediyor.

 

Magic sadece 48 saat yaşında ama söylenene göre bu sabah itibariyle 17,000 mesaj almış bile. Birisi hafta sonu Magic’i Product Hunt’a eklemiş ve 20 dakika içinde Hacker News’de birinci sıraya yerleşmiş.

 

Kurucu ortaklardan Mike Chen’e göre istekler mahkemeden çıkarılmaktan kapıya kaplan getirtmeye kadar uzanıyor.

 

Görünen o ki Magic’in patlaması ‘Product Hunt Etkisi’ (“TechCrunh Etkisi” benzeri) olarak adlandırdığım sebepten. Basit bir fikirle küçük ve yeni başlayan bir iş Product Hunt’a koyulur ve ne yapacağını bilemeyeceği kadar çok rağbet görür.

 

Chen ile konuştuğumda oldukça bitkin görünüyordu. Bana telefonda “Böyle olacağına dair hiçbir fikrim yoktu. Bilirsiniz, insanlar her şey bir gecede olur der ve ben önceden buna inanmazdım ama şimdi başıma geldi.” dedi.

 

Esas fikir, bir uygulamada birkaç işlem yapmak yerine mesajla yemek, şöför veya ne istiyorlarsa onu sipariş etmekti. “DoorDash veya Postmates gibi, biraz yönetmeniz gerekiyor.” dedi Chen.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*