Mezun olmaya 5 kala..

Telefonumu elime alıp galeriye göz atarken kendimi ilk vakıfa girdiğim zamanlarda bulduğum o an, mezun olmama ne kadar az kaldığını anladığım an oldu. Başvuru sürecimde dahil neredeyse 2,5 senedir bu vakıfla bir yolculuğa çıktım -çünkü 2 kere bu vakıfa başvurdum, başvurularda kesinlikle bu yolculuğun bir parçası- ve artık Fellow unvanımı yavaşça bırakarak Alümni olma yolunda adımlar atıyorum.

Vakıfa girmeden önce Fellow programının başvuru süreçlerinin ne denli zor olduğunu biliyorsunuz. Hatta kimileriniz bu yolculuğa tam da bu sıralar başladı. Vakıfa 2. Başvurusunda giren bir Fellow olarak söylüyorum ki, Sina Afra’dan gelen o kabul mailine giden yolda çekilen her çile kutsaldır… Aylarca verilen onca emek, arka arkaya gelen birçok aşama, bitmeyen testler, deadline’lar ve sonucunda birden çok duyguyu içinde barındıran o mail… Mutluluk, başarı, sorumluluk, hırs ve sizi en çok güçlendiren: heyecan. Ekipteki herkes, her Fellow ve her Alümni vakıfa ve hayata karşı heyecanlı. Yeniliklere heyecanlı, öğrenmeye heyecanlı, tanımaya heyecanlı, koşturmaya ve bir olmaya heyecanlı. Bu ilk günden bugüne ve gelecekte de değişmeyecek bir vakıf geleneği bence.

Evet zorlu bir süreçten geçiyorsunuz, belki de hayatınız boyunca işe girerken bile bu denli zorlanmayacaksınız ve o 6 aşama da imanınız gevreyecek. E-e ama karşılığını öyle güzel alacaksınız ki pes etmediğiniz her an yolculuğunuzu daha da özel kılacak. Vakıfa girince bu zorluklar bitecek sanmayın, elbette devam edecek ki ediyor da ama her challenge’ın sizi daha da güçlendirdiğini kendi gözlerinizle görebiliyorsunuz. Bunun tadı çok başka, diğer hiçbir güçlüğe ve güzelliğe benzemiyor.

Vakıfın kapısı size yalnızca bir kere açılıyor, kapanmamak üzere. İçeri giriyorsunuz ve hep daha fazlasını isteyenlerle geleceğe yön vermek adına burada bir olmaya başlıyorsunuz. Vizyona inanan, vizyonun kendisine ışık tuttuğuna inanan biri için tam da doğru adres burası. Bu vakıfın, size verilen bir altın bilet(!) olduğunu unutmamanız gerekiyor 🙂

Zamanınızı yönetmeyi, koşulsuz yardım etmeyi, networkünüzü çok iyi kullanmayı ve sizinle aynı yolda yürüyen insanlarla tanışmayı sağlayan, en önemlisi size aile olmayı öğreten bir yer burası. Şu an programa başvurarak tohumlarını ektiniz ve 6 aşamanın sonunda yeşillenecek. Benim gibi Fellow yolculuğunuzun sonuna geldiğinizde ise meyve verecek. İnanın bana hayatımda sahip olduğum en güzel hikâye buraya ait.

Siz kendi hikayenizi yazmak için daha ne bekliyorsunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*