Minorpreneurs, 7-17 yaş arasındaki çocukları üretken ve girişimci olarak yetişmesini amaçlıyor

Önce ülkemizde büyümeyi ve ardından globale açılmayı hedefleyen eğitim içerikli sosyal girişim Minorpreneurs çocukların daha üretken ve girişken bir yapıda yetişmelerini amaçlıyor.

Girişimin öncelikli hedefi bugünün tekdüze eğitim sisteminin getirdiği basmakalıp yargıları kırmak ve çocuklarda üretken farkındalık yaratmak.

Minorpreneurs, birçok hızlandırma programına ve fikir atölyesine katıldıktan sonra –bunlardan en önemlisi Impact Hub’da gerçekleştirilen Unreasonable Labs idi– dünyanın en büyük teknoloji ve startup konferansı Web Summit’in Türkiye elçisi seçilerek 7-10 Kasım tarihlerinde Lizbon’da gerçekleştirilen zirveye katıldı ve fikir aşamasından ürün aşamasına geçen yolculukları başladı. Web Summit’ten sonra Minorpreneurs, şirketleşerek yoluna devam etti.

Mart ayında yapılan İTÜ Çekirdek 2. çağrısıyla İTÜ Çekirdek girişimleri arasına girdi. Halihazırda 8 haftadır devam eden liseli girişimcilere yönelik “Geleceğin Girişimcisi” eğitimci serisinde, 25’den fazla gence eğitim verildi. Bu gençler arasında fikir aşamasında olan, ürün prototipleyen hatta beta aşmasında olanlar bile var.

10 hafta sürecek “Geleceğin Girişimcisi” eğitimlerinden sonra Silikon Vadisi’ne giderek yatırımcılarla tanışma fırsatı yakalayacak küçük girişimciler, böylece daha yetenekli girişimcilerin bulunduğu bir startup ekosistemi için de kolları sıvamış olacak.

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Orada Bir Köy Var Akıllı

Küresel Girişimcilik Haftası kapsamında ‘’Türkiye’ de Girişimcilik’’ adlı konferans Tabit (Akıllı Tarım Teknolojileri) Kurucu ortağı, Ashoka Fellowlarından,  Türkiye’nin…