Neden Girvak?

0
3565

Fellow2017 programı başvuruları açıldı ve başvuru süreci 23 Haziran’a kadar devam ediyor! Programa başvuru konusunda kararsız olan veya seçildikten sonra kendisini nelerin beklediğini tahmin edemeyenler için bir yazı yazmak istedim. Aslında neler yaşayacağınızı hayal edememek de haklısınız, çünkü burası Girvak! Burada hayallerin sınırı yok!

Uzun bir seçim sürecini geride bıraktıktan sonra Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sina Afra’dan gelen bir mail ile programa seçildiğinizi öğreniyorsunuz. Çok özel ve değerli hissetmenizi sağlayan bu mailde beni en çok etkileyen cümle “Kendi yolunda iz bırakarak ilerlerken her zaman Girişimcilik Vakfı aileni yanında hissetmeni umuyorum.” cümlesi olmuştu. Aslında vakfın bir programından ziyade, sizin için her zaman en iyisini dileyen büyük bir aileye katıldığınızın sembolü bu mail. Mailin geri kalanı ise sizler için şimdilik sürpriz, umarım zorlu geçen bu sürecin ardından Sina Bey’den böyle bir mail alma şansına sahip olabilirsiniz.

FellowUp’lar! Her iki ayda bir Türkiye’nin en iyi girişimcilerinden kendi hikayelerini dinlediğimiz buluşmalarımız. Girişimci hikayeleri demişken, bu hikayeler bir seminerde veya etkinlikte dinleyebileceğiniz, bir internet sitesinde okuyabileceğiniz türden şeyler değil. Hepsi Girvak ve fellowlara özel! FellowUp’lar sayesinde bir girişimcinin kariyer yolculuğunu, bu yolda yaşadığı zorlukları, başarısızlıklarını ve en mutlu anlarını detaylı bir şekilde öğreniyorsunuz. Ayrıca FellowUp’ların en eğlenceli ve ilham verici kısmı mütevelli heyeti yemekleri. Bu yemekler sayesinde Erol Bilecik, Asuman Bayrak ve Hasan Aslanoba gibi Türkiye’nin en önemli girişimcileriyle tanışma ve sohbet etme fırsatı yakalıyorsunuz. Tüm samimiyetimle söyleyebilirim ki böyle bir ortamda bulunman size katacağı vizyonu tahmin bile edemezsiniz.

Ve gelelim İsrail gezisine… Sanırım herkesin en çok merak ettiği vakıf etkinliğimiz İsrail’e yapılan gezi. Üstünden aylar geçmesine ragmen bizler bile hala bu geziyi konuşuyoruz. Kudüs’e yaptığımız olağanüstü ve büyüleyici ziyaret, İsrail’in en vizyoner girişimcilerinden biri olan Yossi Vardi ile birlikte yediğimiz akşam yemeği, TEDx White City ve Google Campus Tel Aviv ziyaretleri ve büyükelçimizin ilk misafirleri olma mutluluğu. Aslında hepsi uzun uzun anlatılması gereken çok güzel anılar bizim için. Bu yüzden blogda bu gezi ile igili yazılmış olan yazıları okumanızı şiddetle tavsiye ediyor, önümüzdeki sene İsrail’e gidecek ve bu büyüleyici atmosferin bir parçası olacak fellowlara da şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.Keyfini çıkarın, bolca eğlenin!

Girvak’da sizi FellowUp’lar ve yurtdışı gezisinin yanı sıra, birçok etkinlik ve konferanslara katılım, staj fırsatları ve sponsor şirketlerle projelere katılım şansı bekliyor olacak. Ve bence en önemlisi, burada her biriniz global bir networkun parçası olacaksınız. Girvak başvurusu hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri. Bu ailenin bir parçası olabilmek ise gerçekten çok büyük bir mutluluk. Umarım sizler de büyük bir inanç ve istekle başvurunuzu yapar, uzun bir seçim sürecinin ardından aramıza katılırsınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here