Neden Her Girişimin 2015’te Büyümeye Hazırlanması Gerekiyor?

0
1503

Bu yıl, büyümeye çalışma yılı. Ekonomi toparlanırken ve mesafe kat etmeye başlarken gelişen ve büyümek için yenilenen şirket, erken getiriye hazır olan şirkettir.

 

Daha esnek çalışmak ve dijital teknolojiyi kucaklamak için iş gücü sağlamaya hemen yatırım yapacak kadar cesur olan küçük işletmeler, muhtemelen en yüksek getirileri kazanır. Teknoloji bunu mümkün kılan ve korkulmaması gereken bir şeydir. Geçen yıl ülke genelindeki Büyük Dijital Yetenekler Turunda gezinirken gözümüze çarpan şeylerden biri, dijital yeteneğin büyüme için bir katalizör görevi gördüğü yöntemleri şimdiye kadar anlamış olan girişimcilerin sayıca fazlalığıdır.

 

Yararları gerçek ve çok çeşitlidir. İşinizi internet üzerinden yürütmek, daha düşük maliyetle, büyük bir müşteri hacmi ve hedef kitleye ulaşmanızı sağlayacaktır. Büyümeye ve teknolojiye erken yatırım yapmak şirketinizin masraflarını azaltabilir ve hatta daha yüksek getiriler sağlayabilir.

 

 

Daha geniş kazançlar şaşırtıcı olabilir. İngiltere teknoloji sektörü, daha şimdiden, Apple’ın son sonuçlarına rağmen, Google, Apple ve Facebook’un yeri olan Silikon Vadisi’nden daha hızlı bir şekilde büyümektedir. Ekonominin toparlanma ivmesini yakalayarak, İngiltere genelinde hızlandırılmış büyüme için büyük bir potansiyel görüyoruz.

 

İngiltere özel sektörü neredeyse sadece KOBİlerden meydana gelmektedir. İngiltere Plc başarısının önemli bir parçasıdır. Son rakamlar, küçük işletmelerin yıllık gelirlerinin 2014 yılında %7.4 arttığını göstermektedir. Bu son 14 yılın en yüksek artış oranıdır. Dijital meydanı ele geçiren işletmeler daha iyisini yapacaklardır.

 

Açık olan, günümüzde hiçbir işletmenin çevrimdışı olamayacağıdır.

 

Sayısal uçurumun karşısına atlamak kimilerine ürkütücü görünebilir, ama öyle olmak zorunda değildir. Bunu anlamaya yardımcı pek çok ücretsiz online araç bulunmaktadır. Büyük Dijital Yetenekler Merkezi‘miz işletmelerin işlerini güçlendirmek veya kurumu ileri götürecek web sayfaları geliştirmeleri için sosyal medya kullanmalarını sağlamak üzere, onlara güven ve teknik beceri sağlamak için özellikle kurulmuştur.

 

Bu bazen hiç abartısız çocuk oyuncağı gibidir. Sınıfta dijital ihtiyaçları daha iyi anlamaya yardımcı olmak için tasarlanmış olan Dijital Gençlik Konseyi programı ile son derece gurur duyuyoruz. Öğrenci panelimiz bize gerçek bir anlayış kazandırdı ve ülke genelindeki çocuklar için dijital deneyimi iyileştirmemiz için bize ilham verdi.

 

Öğrenciler, doğru derslere doğru kitapları getirdiklerinden ve okula doğru kit ile geldiklerinden emin olmak için, yoklamalara yardım etmek için tasarlanan akıllı bileklikleri düşündüler. Siber güvenlik tatbikatları hakkında bilgilendirdiler. Ama her şeyden önemlisi, bize kendi fikirlerine olan büyük inançlarını ve onların peşinden gidebileceklerini gösterdiler.
Bu, bir çok küçük ve orta ölçekli işletmenin dijital arenaya çok önem verebileceğini gösteren bir derstir. 2014’te kodlama Milli Müfredata eklendi. Bu, eğitimde teknoloji için büyük bir dönüm noktasıdır, ancak daha yolun başlangıcıdır. Çocuklarımızın zamanla sahip olacağı çoğu meslek bugün ortada bile yoktur. Teknoloji, geleceğin mesleklerine hazırlanmak için temel bir rol oynayacaktır.

 

Aynı ölçüde açık olan diğer şey, günümüzde hiçbir işletmenin çevrimdışı olamayacağıdır. Internette var olmak, iyi bir şöhrete sahip olmak kadar önemlidir. İnternette cevap vermeye istekli, web sayfası bilgilendirici ve arama motorları için iyi bir şekilde optimize edilmiş olan bir işletme şimdiki ve gelecekteki müşterilerinin aklında kalır.

 

Sonuç olarak teknoloji, insanları, yönettikleri işletmeleri ve hepimizin ihtiyaç duyduğu hizmetleri güçlendirmekle ilgilidir. 2015 korkularımızdan kurtulduğumuz ve sayısal uçurumun karşısında şansımızı denediğimiz bir yıl olsun.

 

Bu makale Peter Kelly’nin 4 Şubat 2015 tarihinde virgin.com’da yayınlanan yazısından çevrilmiştir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here