Programcı olmayan kurucular için programcı bulma rehberi

Bu yazıyı yazmamdaki ana sebep, fikri ya da bir işi olan bir çok kod yazamayan arkadaşımın sürekli bana “Abi bi yazılımcı lazım” demesi idi. Bu bir dert ve size bu derde derman olabilecek bazı önerilerim var. Bu arada, öğrenmekten kaçmayın, yazılımcılığa ayrılacak ilk 100 saatin 100 kat fazla yatırım dönüşü var, bana güvenin!

Şöyle dediğinizi duyar gibiyim :
“Ben koddan başka her şeyi yapabilen kurucularından biriyim. Pazarlama? Bir esinti. Muhasebe? Amaan. Operasyonlar? Çocuk işi. Kod? Hemen döneceğim!”

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Vakıf, Ben ve Girişimcilik

Selam herkese, 2019’un çiçeği burnunda Fellow’larından Merve ben! Önceleri Türkiye’nin duş aldığı gün olan, şimdilerde ise Covid sebebiyle…

Yeni Bir Yol

Her yolun ve yolculuğun başı hayal kurmak ile başlıyor. Hayallerinize inancınız ne kadar fazlaysa attığınız adımlar o kadar sağlam, yolunuzdaki engellerde bir o kadar dirençsiz oluyor. Yoldayken karşılaştığınız şeyler oluyor. Bazılarını hatırlarsınız ama çoğu sadece yüzünüzde bir tebessümden ibaret oluyor, ancak öyle bir şey var ki ne paha biçilebilir ne de zamanla unutulabilir. Yolu beraber yürüdükleriniz…

Yola Çıkmak Mı Yolda Olmak Mı?

2016'nın ilk günlerinde 2015 yılındaki fotoğraflara bakarken buluyorum kendimi. Geçmiş 365 günün özetini yapıyorum kafamda: Kaçında mutluluktan uyuyamamışım, kaç kişinin derdini paylaşmışım, kaç kilometre yol kat etmişim, nelerden fedakarlık etmişim, ne kazanmışım... Bu yazının ana fikri de "Ne kazanmışım?" sorusunda başlıyor aslında.