‘Remarketing’ Reklamların Şirketinize Faydası

0
1768

‘Rekmarketing’ reklamlar yakın geçmişte web sitenizi ziyaret etmiş olan kullanıcılara reklamlarınızı gösterme şansı sağlar. Bu tip reklamları Facebook, Instagram, Twitter ve Google’ın görsel networkünü kullanarak gösterebilirsiniz.

 

Birçok küçük şirket yeniden hedeflenmiş reklamların verimliliğine kapılmışken, bu reklamları somut iş büyütme araçları olarak kullanmanın pek çok farklı yolu vardır.

 

Burada işinizi büyütmek için yeniden hedeflenen reklamlardan nasıl faydalanmanız gerektiğinin 4 kolay yolunu bulabilirsiniz.

 

1. E-ticaret satışlarını maksimuma çıkarma

Pek çok online kullanıcı, alışveriş yapmadan önce sitenizi birkaç kez ziyaret eder. Pek çok kişi check out aşamasına kadar gelir ama sepetini boşaltır ve alışveriş yapmaz. Eğer online platformun için yeniden hedeflenen reklamlar kullanmıyorsanız, o zaman “neredeyse müşteri” olan bu kesimden satış elde etme fırsatını kaçırıyorsunuz.

 

Yeniden hedeflenmiş reklamlar müşterilere ürün ve hizmetlerinizi kibar bir şekilde sunmanızı sağlar. Ayrıca insanlara yeniden sitenizi ziyaret etmeleri ve alışveriş yapmaları için özel indirimler teklif edebilirsiniz. Bu durumlarda yeniden hedeflenen reklamlarla yüksek oranda geri dönüşler sağlayabilirsiniz.

 

2. Arama sonuç sayfanıza direkt trafik sağlama

Sahip olduğunuz iş türüne bağlı olarak web siteniz tanıtımını yapmak istediğiniz bazı anahtar işlem sayfalarına sahip olabilir. Yeniden hedeflenen reklamları kullanarak sitenizde dolaşan birini göstermek istediğiniz özel sayfalara yönlendirebilirsiniz. Bu, eski kullanıcıları yeni içeriklerle buluşturmanın etkili ve ucuz yollarından biridir.

 

3. Facebook fan sayfanızı geliştirin

Facebook’ta görünür olmak iş başarınız için hayati önem taşır. İş sahiplerinden duyduğum en büyük şikayetlerden biri Facebook’ta azalan geri dönüşlerdir. Onlar takipçilerini artırmak ve iletişim kurmak için tonlarca para vermek istemiyorlar.

 

Deneyimlerimden yola çıkarak Facebook’ta takipçi sayınızı ve kullanımı artırmanın en ucuz ve etkili yollarından biri yeniden hedeflenen reklamlardır. Facebook’un izleyici kişiselleştir özelliğiyle, sitenizi daha önce ziyaret etmiş kişilere Facebook reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Çünkü sadece sitenizi önceden ziyaret etmiş insanları yönlendiriyorsunuz. Sizin markanızla hiçbir bağı olmayan insanları reklamın ortasına konumlamıyorsunuz. Bu yüzden like başına ücret veya kurulan bağ diğer tür kampanyalardan daha düşük olacaktır.

 

4. Twitter ve Instagram takipçileri kazanın

Sadece Facebook gibi sitenizi eskiden ziyaret eden insanları Twitter ve Instagram platformları aracılığıyla tekrar hedefleyebilirsiniz. Her iki platform da işi büyütmede önemli olduğu için bu tarz reklamlar diğerlerine kıyasla daha ucuz ve daha çok geri dönüş sağlanan türdendir. Tek eksileri ilk önce sizin site trafiğinin yüksek olması gerektiğidir.

 

Bu makale yfsmagazine.com’da Joe Auer, YFS Small Business Contributors tarafından 2016’da yayınlanan yazıdan çevrilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here