Sağlık Alanında Yapılan Yenilikçi Girişimler

Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle sağlık alanında inovasyonlar ortaya çıkmaktadır. Son zamanlarda da girişimcilik, sağlık sektöründe hızla yayılan bir trend haline gelmiştir. Bu alanda yapılan yenilikçi girişimler artık daha çok ilgi çekmekte ve yatırım alma oranları artmaktadır. Sağlık girişimleri özellikle de insanların tedavi süreçlerini iyileşitirmek, kişiye özelleştirilmş sağlık hizmetleri sunmak ve insanların sağlık hizmetlerine erişimini kolaylaştırmak amacıyla çalışmaktadır. 

Sağlık alanında çalışmalar gösteren Start-Up’lar sayesinde de sağlık verileri anlamlı bilgilere dönüşerek karar alma aşamasında yardımcı olmaktadır.  Bu blog yazısında da sağlık sektöründeki son zamanlardaki yenilikçi girişimler hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Peki sağlıkta hangi alanlarda girişimler ortaya çıkıyor?

Start-Up’lar yapay zeka,veri analitiği, IoT gibi teknolojileri kullanarak hasta takibi, teşhis destek sistemleri gibi yenilikçi çözümler sunmaktadır. Uzaktan sağlık hizmetleri sağlayarak da hastanın video görüşmeleri ile çevrimiçi danışmanlık alarak daha hızlı ve mesafesiz bir şekilde tedavi görmesine olanaklar sağlamaktadır. Kişileştirilmiş sağlık ile her bireyin sağlık durumundaki farklılıkları göz önünde bulundararak genetik testler, analiz algoritmalarıyla sağlık çözümleri sunmaktadır. Ayrıca Start-Up’lar dijital sağlık ekosistemi sunarak veri platformları ve sağlık hizmet sağlayıcıları arasında entegrasyon çözümleri sunmaktadır. Şimdi de sizlere son zamanlarda yatırım alan sağlık girişiminlerinden bahsedeceğim.

Hippocratic AI: 

Kanser hastalarına kişiselleştirilmiş tedavi programları sunan Perci Health, 3.4 milyon pound tohum yatırımı aldı. Perci Health, kullanıcılara hastalık sürecinde ve sonrasında destek sağlayan bir dijital kanser destek platformudur.

–>
0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir