Sayısız Network’e Açılan Kapı…

1
1928

E-Tohum’un düzenlediği Startup Turkey 26-28 Şubat tarihlerinde Antalya’da gerçekleşti. Birçok konuşmacı ve startup’ın biraraya geldiği etkinliğe Girişimcilik Vakfı sayesinde biz de katıldık.

 

Öncelikle belirtmek isterim ki, Startup Turkey’deki atmosferi her girişimcinin ya da girişimci adayının görmesi gerekiyor. İki gün boyunca dolu dolu girişimciliğin konuşulduğu günler… David S. Rose (Gust), Sean Percival(500 Startups), Mike Butcher(Editor at Large at TechCrunch), Vitaly Golomb(CCC) gibi dev isimlerin de katıldığı Startup Turkey’de, ekosistemin içerisinde yer alan isimlerden girişimciliği dinlemek inanılmaz bir fırsattı. En önemlisi bu isimlerle sohbet ortamında konuşabilme olanağı ve farklı sektörlerden insanlarla networking şansı. Girişimci olmayı amaçlayan kişilerin günün birinde mutlaka kapısını çalacağı birçok isim…

 

StartupTurkey’deki “Speed Networking” seansı benim en sevdiğim bölüm oldu. 90 saniyede hem kendinizi anlatıyorsunuz hem de karşı tarafın kendisini anlatmasını dinliyorsunuz. Kendinizi ve isteğinizi anlatmanız için sadece 45 saniyeniz olduğunu düşünün… Kendi açımdan bu benim için değişik bir deneyim oldu. Başladığımız İlk 45 saniyeyi sadece kendimi tanıtarak geçirirken; ikinci ve üçüncü denememde artık neyi söylemem gerektiğini çözümleyip, amaçlarımı etkili bir şekilde anlatabiliyordum. Böylece Speed Networking’de ilerleyen zamanlarda iletişime geçmek isteyeceğim birçok isimle tanıştım.

 

Startup Turkey’de birçok farklı deneyim yaşadım ama benim için en önemlisi “nasıl bir girişimci olmalıyım?” sorusuna verdiğim cevaptı.

 

Konuştuğum ve gözlemlediğim kadarıyla çok önemli bir çıkarım elde ettim. Öyle ki, bu benim hayatım boyunca kulağıma küpe olacak: “ASLA EGONUN, YAPTIKLARININ ÖNÜNE GEÇMESİNE İZİN VERME!”.

 

Birçok kişi ile bunun üzerine konuştuk ve anladım ki aşırı ego bir girişimcide bulunmaması gereken bir özellik.

 

Gelelim Startup Turkey finalistlerine.

 

Jüri oylaması sonucunda 15 girişimden birinci “Netsparker” oldu. Netsparker,web uygulamalarının güvenlik açıklarını tarayan ve raporlayan bir yazılım. İkinci, sosyal oyun geliştirici ”Play3arabi” oldu.Üçüncü ise farklı müzik servislerini tek elde toplayan “Cubic.fm” oldu.

 

[new_royalslider id=”14″]

 

Aynı zamanda Melek Yatırımcı Ödülleri de sahiplerini buldu.

 

Yaşam Boyu Onur Ödülü: Hasan Aslanoba, Emre Kurttepeli ve Ziya Boyacıgiller

 

Yılın Melek Yatırımcısı Ödülü: Joachim Behrendt

 

[new_royalslider id=”15″]

 

Merve BOZ

Girişimcilik Vakfı Fellow 2014

 

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here