Sihirli İki Kelime

Ne geliyor aklınıza sihirli iki kelime denilince? Okus pokus mu? Abra kadabra mi?

 

Benin kastettiğim bunlar değil  “Seni seviyorum”  sevildiğini duyunca mutlu olmayan var mıdır? Cevap yok ise bir insanı mutlu edebilen bu söz sihir değil midir?

 

Günlerimin pek de keyifli geçmediği bir zamanda iki arkadaşımla farklı iletişim kanallarından sohbet ediyorduk. Farklı kişiler ve konular gibi olsa da aslında bizi bir araya getiren temel sebep aynıydı. Aşağı yukarı ortak dertlerden mustarip olmamız ve birbirimize destek olma isteğimiz. Gayet keyifli giden bu konuşma seanslarının ikisi de karşılıklı olarak “Seni seviyorum.  İyi ki varsın.” ile kapandı. O gece başımı yastığa koyduğumda içimde kocaman bir mutluk vardı. Aynı zamanda uyanacağım günün daha keyifli geçeceği hissi. Öyle de oldu yeni gün daha mutluydu. Gün içinde bunun sebebini seni seviyorum demekle ilişkilendirip daha sık yapmalıyım diye düşünmeye başladım.

 

Bu mutlu günün gecesinde bitirmeye yaklaştığım Tunç Kılınç’ın Sıfır adlı kitabının son sayfaların da su satırlarla karşılaştım:

‘’Bırak onu, ben her gün en az birine bir yolunu bulup ‘’Seni seviyorum’’ diyorum. Adı ister sevgili olsun, ister dost, içtenlikle sarılabildiğin tek kişi bile yetiyor bu hayta bir anlam vermeye. Sevdiklerime verebileceğim en büyük değer daha mutlu bir ben. O yüzden hayat benimle oyun oynayacağına, ben onunla oynuyorum.’’ 

 

En değerli anlardan biri de kitabin son sayfasını okuduğum andı. Bu kısımda kitabı bana hediye eden çok sevdiğim arkadaşımın el yazsıyla bir not vardı. Notun mesajı; ‘’Benim için değerlisin ve seni seviyorum.’’ Artık mutlu uyanacağım bir yeni günüm daha vardı.

 

Karşılaştığım bunca seni seviyorum ve pesinden gelen mutluluktan sonra ben de her gün sevdiğim birine bir yolunu bulup, çekinmeden ‘’Seni seviyorum.’’ deme kararı aldım.

 

Bence siz de denemelisiniz. Hatta en başta aynanın karsısına geçip ilk önce kendinize söylemekle başlayabilirsiniz. Eminin herkesin bunu duymaya ve söylemeye ihtiyacı var. Seni seviyorum demek bizi eksiltmez aksine çoğaltıp güçlendirir, mutlu kılar.

 

Yazımı sonlandırırken bugün ki sihirli kelimeyi ‘’Girişimcilik Vakfı’’ aileme iletmek istiyorum. Beni çok güzel insanlarla tanıştırıp her zaman desteklediği için. 

 

Sizi seviyorum…

0 Shares:
3 yorumlar
  1. Yazınızı sonuna kadar dikkatlice okudum ve bizi hayata bağlayan en yüce duygu olan sevginin tanımını ilk defa farklı bir kişiden bu kadar ben olarak gördüm. Mümkünse sizden bir şey rica ediceğim. (http://i.hizliresim.com/5VY37R.jpg) Attığım linkteki resimde mülteci bir çocuğun taşlardan yaptığı bir çalışma var. Resime bakıp, gördüğün resimde ne hissettiğini verdiğim mail adresine atabilirsen çok mutlu olurum. Farklı insanların resimde ne gördüğü üzerine ufak bir çalışma yapıyorum. Teşekürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir