Sika Building Challenge Kazananı: Abdullah Doğmuş

Merhabalar, ben vakfımızın 2018 Fellow’larından Abdullah DOĞMUŞ Sika Building Future Yarışması Kazananı olarak 1032 metrekarelik çocukluk parkını geri dönüşüm fikirleriyle tasarımlarını uygulama ödülü kazandım.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık İngilizce Bölümü 3. sınıf öğrencisi olarak SİKA YAPI KİMYASALLARI A.Ş.’nin  düzenlediği “Sika Building Future” yarışmasında geliştirmiş olduğum 1032 metrekarelik çocuk parkı fikrini geri dönüşümlü tasarımlarla uygulama şansı yakaladımUlusal Mimarlık Lisans ve Yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmada Sika Yapı Kimyasalları A.Ş. tarafından oluşan jüri tarafından değerlendirilip seçilip uygulama ödülüne layık görüldü.

Proje detayları:

Children’s Ladybug projesi olarak adlandırdığım Sancaktepe’de bulunan Veysel Karani Çocuk Parkını Sika atık ürünlerini geri dönüşüm tasarımlarımla 29.01.2019 tarihinde başvurduğu öğrenci yarışmasına, 22.07.19 proje onaylatma, uygulama süreçlerinin yönetimi ve takibini yaptım. 4 aylık uygulama süresi sonunda projesini tamamladım.

Proje Kapsamında Agrega, Beton Küpleri, Atık Kimyasallar koruyucu ürünler ve Depolanmış atık ürünlerle; Çocuk parkında bulunan örme duvarı atık ürünlerle onardık, park içerisinde bulunan 2 farklı oyun alanlarını bölme özelliği gören istinat duvarı dönüştürülerek oturma alanı olarak tasarlandım. Oyun alanı koruyucu ürünlerle kaplanıp daha uzun ömürlü kullanımlı duruma getirildi. Parkın zeminine uygulanan atık beton küpleri ile çocuklara yeni oyunlar tasarlandı. Parkın şehrin içerisinde oyun alanı olarak göze gelmesi için dış duvarlar ve korkuluklar atık depo ürünleri ile renklendirildi. İç tarafta çocukların parkı ana renklerle ayırt edip bölgesel kullanım alanları yaratıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*