Sonuçtansa Gidiş Yolunu Önemsemek, İşte Girişimcilik!

1
2631

Blog yazılarına kadar geldiyseniz vakıf hakkında ufak da olsa bilgi sahibisinizdir. Şu ana kadar okuduklarınız sizi ne kadar etkiledi veya vakıf hakkında nasıl bir düşünceye itti bilmiyorum ama vakfın içinden biri olarak, burada neler yaptığımızı ve kendimizi nasıl geliştirdiğimizi size aktarmaya çalışacağım. Türkiye’de geçirdiğim lise ve yarı üniversite hayatımın tümünde aşağıdaki denklem hayatımın her yerindeydi, ta ki Girişimcilik Vakfı’ndan kabul alana kadar.

 

2+2=?

 

Yukarıdaki denklem, bize bütün hayatımız boyunca dayatılan, yaratıcılığımızı ve bir şeyleri fark etmemizi engelleyen, belki de birçok fırsatı kaçırmamızı sağlayan en büyük etmen oldu – hele ki fırsatların her şey olduğu bu dünyada – Hepimiz bu denklemi ezberleyecek kadar zeki, sınavlarımızda kullanarak güzel karneye sahip olacak kadar çalışkan olduk.

 

?+?=4

Girişimcilik Vakfı’ndan alacağınız mutlu haberin sonrasında, yukarıdaki denkleme alışsanız çok iyi edersiniz çünkü bu denklem hayatınızın bir parçası olacak. Belirli aralıklarla bu denklemi çözmüş ve bu denklemin sonsuz cevabı olduğunu bilen insanlarla karşı karşıya oturacaksınız, bu denklemin hayatınıza neler katacağını, neler değiştireceğini öğreneceksiniz. Belki de yakaladığınız fırsatı, bu denklem üzerinde daha çok yol katetmiş insanlarla değerlendireceksiniz. Bu denklemi yurtdışı seyahatleriyle birlikte çok daha yakından inceleyecek ve Girişimcilik Vakfı sayesinde bu denklemin içinde yer alan sonsuz cevabın içinde kendinize bir yer bulacaksınız. Emin olun ki, her nerede yer bulursanız Girişimcilik Vakfı sizin yanınızda olacak.

 

 

as

 

“İnovasyon nedir, nasıl ulaşırım veya inovasyonu hayatıma nasıl sokabilirim?” dediğimizde, muhtelen duyacağımız cevap yukarıdaki görsel veya benzeri olur. Girişimcilik Vakfı, yukarıdaki cevabı alan bizler için çabalayan, değiştirmek, değişimin içinde yer almak isteyen veya değişime ortak olmak isteyen en güzel vakıf!

 

Bize inovasyon kültürünü aşılayan, uygun ortamı sağlayan ve sunduğu fırsatlarla gelişime yardımcı olan bu vakfın bir parçası olmaktan oldukça mutlu ve gururluyum.  Siz de bu ailenin bir parçası olmak ve bu döngünün içinde güzel bir yer almak istiyorsanız, doğru adres Girişimcilik Vakfı!

 

Mustafa Girgin

Fellow’14

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here