Startup İstanbul İzlenimleri

Çok uzun bir süredir haberdar olduğum Startup İstanbul’a gitmeyi çok istiyordum. Bu sebeple Fellow Programı’na kabul edilmiş olan beş kişinin Startup İstanbul’a gidebileceğini söyleyen Girişimcilik Vakfı mailını görür görmez hemen uygun olduğumu ve katılabileceğimi belirttim. 30 Eylül’de bu heyecan verici etkinliğe katılma şansı bulduğum için çok şanslıydım. Üstelik Girişimcilik Vakfı’nın sayesinde…

 

Mesaj grubumuzdaki diğer fellowlardan Mustafa Girgin bir gün önceden benimle iletişime geçerek bir sonraki gün etkinliğe birlikte gitmeyi önerdi. Böylece sabah buluşarak Boğaz’da keyifli bir motor yolculuğunun ardından 07:15’te Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’na vardık.

 

Etkinlik başlayana ve kayıtlar tamamlanana kadar hem birçok kişiyle tanışma hem de çeşitli konularda organizasyona yardım etme imkânımız oldu.

Açılış konuşmasını yapan Burak Büyükdemir’in ve ardından Prof. Erhan Erkut’un konuşmaları inanılmaz motive ediciydi; gerçekleri de çok iyi yansıtıyorlardı. Bir taraftan tüm konuşmalara katılmaya çalışıyor, diğer taraftan sürekli yeni birileriyle tanışma imkânı buluyordum. Hem ilk defa fellow arkadaşlarımla hem de Etohum partneri olan çeşitli üniversite kulüplerinden farklı insanlarla tanışıyordum. Elbette ki bazı eski arkadaşlarımla da karşılaştım ve hayatlarımızdaki son gelişmeler hakkında birbirimizi bilgilendirme fırsatımız oldu.

 

Günün ilerleyen saatlerinde benim en çok sevdiğim bölüm olan “pitching”e sıra geldi. İlk önce Boğaziçi Üniversitesi’nde “ENG493 Launching a Successful Startup” dersini aldığım Emrah Yalaz’ın oturumuna girdim. 10 dakikada 10 farklı Startup’ın kendini anlattığı oturum benim için hem ilham verici oldu hem de oldukça heyecanlı geçti. Hemen ardından ise Etohum final grubu oturumuna girerek oradaki projeleri merakla dinledim.

 

Girişimcilik Vakfı’na bize bu ilham verici ve verimli etkinliğe katılma fırsatı verdiği için çok teşekkür ederim. Bize sunacakları yeni fırsatları heyecanla bekliyor olacağım.

 

Mert Can
2014 Girişimcilik Vakfı Fellow

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Loon Projesi

Google’ın verici kulelerinin uzanamadığı noktalara yakında göndereceği helyum balonları sayesinde milyarlarca insan, hayatlarında ilk kez internete bağlanarak çevrimiçi…

Geribildirim Verme Sanatı

Hampton Creek’te hep şunu sorarız, “Baştan başlasak nasıl olurdu?” Bizim iş felsefemizi sürdüren de budur. Odaklandığımız alanlardan biri…