Steve Blank: İş Modelinizi Test Etmenin Müthiş Bir Yolu

Alexander Osterwalder tarafından çıkartılan yeni bir kitap müşteri problemlerinin nasıl bulunabileceğini ve potansiyel çözümlerin nasıl tasarlanacağını araştırıyor. Ürün/Pazar uyumunun artık kendi kitabı var. Alexander Osterwalder tarafından yazılan kitabı kesinlikle satın almalısınız. “Yalın Girişim” metodu yeni girişimleri daha verimli bir şekilde inşa ediyor. Üç parçadan oluşuyor: hipotez kurmak için bir iş modeli tuvali, binanın dışına çıkıp bu hipotezleri test etmek için müşteri geliştirme ve minimum uygulanabilir ürünü yapmak için hızlı mühendislik.
İş modeli tuvalinin yazarı arkadaşım Alexander Osterwalder bu hafta milyon kopya satan Business Model Generation (İş Modeli Oluşturma) kitabının devamı olarak Value Proposition Design (Değer Teklifi Tasarımı) kitabını çıkardı. Kitabı üç şeyi yapıyor:

 

1- Değer teklifi tuvalini tanıtıyor

2- Bununla nasıl yeni girişimler tasarlayabileceğiniz gösteriyor

3- Müşteri geliştirmeyi bunu test etmek için nasıl kullanabileceğinizi öğretiyor

 

Value Proposition Design kitabı yeni bir girişim kuran herkesin “sahip olması gereken” bir kitap. Müşteri problemlerini anlama/bulma ve potansiyel çözümleri tasarlama/doğrulama ile ilgili temel meseleleri anlatıyor.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Magic Leap

Yeni bir girişim, yarım milyar dolardan fazla bir bütçe iddiasıyla ve 3-D görüntü prodüksiyonuna getireceği yaklaşımla gözlerinizi kamaştırmak…