SuCool SabancıStartups Demo Day

0
2014

Herkese en kocamanından merhabalar!

 

Geçtiğimiz günlerde Sabancı Üniversitesi SuCool’un düzenlediği SabancıStartups Demo Day’e katılma şansım oldu. Öncelikle buraya nasıl katıldığımdan bahsetmem sanırım en doğrusu olacaktır.

 

Bir mail aldım, gönderen: Türkiye girişimcilik vakfı; Konu: #SabancıStartups Demoday… Başta Sabancı Üniversitesinden olmama rağmen böyle bir etkinliğin düzenlenişinden haberim olmaması beni şaşırttı. Sabancı Üniversitesi’nin maili daha sonra geldi, GirVak kendi üniversitemden önce bana ulaşmıştı! Etkinliğe katılacağım ve SuCool ekibine etkinlikte yardım etmek istediğime dair maile geri dönüşte bulundum. Severek kabul ettiler ve beni Whatsapp gruplarına aldılar. Programı ve düzeni orada ayarladıktan sonra okuldan da arkadaşlarımla yola çıktık.

 

15179051_1297855813589294_8728399369017091452_n img_8253

 

SabancıStartups Demo Day’in amacı SuCool inovasyonlarını ve girişimlerini, yatırımcılarla buluşturmaktı. Girişimciler kendi start-uplarını anlatarak yatırımcılardan kendi eksikliklerini kapatmak veya geliştirmek için fon desteği talep ediyorlardı. Start-upların çoook geniş bir skalası olması beni açıkçası çok heyecanlandırmıştı. Düşünsenize anne sütünü filtrelemeyle ilgili bir girişimden, gayrimenkul sektörüne yönelik bir platforma; aşçılık ve şefçiliğe yönelik kariyer platformundan, yeni bir sosyal medya uygulamasına…..

 

Geldiğimizde tahmin edebileceğiniz üzere Fellowlardan birkaç kişi de oradaydı (Her yerden de biz çıkıyoruz :P) hemen Naci Kahraman ile bir toplantı yaptık ve işleyişi görev dağılımını konuştuk. Ben sahadaydım. Görevim, konuşmalar öncesinde ve sonrasında sunum yapacak start-up sahiplerini bulmak ve onlara mikrofonlarını vermek. Tabiki girişimci ruhumu da kullanarak bu görevi bununla sınırlamadım, start-up sahipleriyle sahne öncesi ve sonrasında konuşma imkanı buldum. Burada bazı start-uplara o kadar çok bayıldım ki Girişimcilik Vakfı’nın bana öğrettiği ‘giveback’ kültürünü bir şekilde kullanmalıyım diye istemsizce düşündüm Start-up sahiplerini okuldaki arkadaşlarımla tanıştırmalı, onların da girişimci olmasına destek olmalıydım! Çoğu bu nazik teklifimi kabul etti ve böyle bir organizasyonda görüşebileceğimizi söyledi.

 

Gün sonunda hem ruhum yeni bilgilere doymuş, hem perspektifim genişlemiş hem de birazcık yorulmuştum 😛 O gün şunu gördüm ki eğer İstanbul’da, Türkiye’de, DÜNYA’DA bir organizasyon, girişimcilikle ilgili bir seminer varsa, bilin ki işin ucunda bir yerde GirVak’a rastlayacaksınız!

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here