Sürecin Sonucu

0
1738
www.serdarbaran.com

İnsanlar zevk aldığı şeyleri yaparak  ne kadar yenilikler çıkarabilir? Bu yeniliklerin sınırı var mıdır? Bu ne kadar kazanca dönüşür?

Bu soruları sık sık aklımdan geçirdiğim bir yılı geride bıraktım hepsinden aldığım yegâne sonuç sadece yapmaktan zevk aldığım şeyler için enerji harcamam gerektiği olduğu ve gerisini düşünmemem. Çünkü açacağı kapıları hayal bile edemeyeceğim kadar  fazla, ardından ortaya neler çıkacağı hiç belli olmuyor. Bu sevdiğin müzik, ya da bir spor dalı kadar basit örnekler de olabilir… Kendi adıma Girişimcilik Vakfı ile de bu sayede tanıştığımı belirtmek isterim.

Üniversite hayatımın ikinci yılında denizciliği ve yelken sporunu öğrenmek için heveslenmiştim. Bu sebeple bu sporu öğrenebileceğim, ulaşabileceğim kanallardan bir tanesi ve en kolayı okulumun yelken takımıydı. İletişim kurması zor ,eğitim konusu bundan da zor olan bir süreçte LinkedIN aracılığı ile takımımızın kaptanı aynı zamanda vakfımızın Alumnilerinden Elif ile tanışmam sayesinde vakfın ne olduğunu öğrendim aynı zamanda girişimciliğin de … Girişimcilik kavramını sadece internet dünyasında öğrenmeye çalışmam bile  benim için bambaşka bir dünyanın kapılarını açmıştı. Girişimcilik Vakfı aşamalarında elde ettiğim bilgiler ve bunların hayatımı etkilemesi maksimuma yükselmişti ve benim için büyük haz dediğim şey süreçten zevk alma kavramı yine hayat bulmuştu.

Vakfın seçim aşamalarının kazandırdığı birikim sonucunda ulaşılan mutlu sonuçtan sonra kendi adıma beni bekleyen sonsuz kapılar dünyası… Sadece bu ortam da tanıştığım onlarca değerli görüşe sahip insan , sonucunda  bana sonsuz ilham ve cesaret veren konuşmalar bambaşka bir ülkenin bu kültürü ve kültür yapısını hayatına empoze etmesi ve bana aşıladığı vizyon ve buraya ekleyemediğim sonsuz deneyim…

Bütün bu güzel durumların başlangıç aşaması ne diye kendime sorduğumda bunu tutkularımın peşinde giderken yolda gördüğüm ve beni başka dünyalara sevk eden kapılar olduğunu anlamak zor bir düşünce değil. Bu yüzden tutkulu geçen sürecin muhteşemliğine inanmak ve bu çizgide yaşama deneyimiyle…

Sevgiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here