TED Talks Önerileri

2020 fellow ekibimizden Sevgi Nur Şanlı, dünya çapında birçok insanın farklı konulardaki deneyimlerini ve düşüncelerini paylaştığı TED konuşmaları arasından kendisine ilham veren ve bize de ilham vereceğini düşündüğü 4 TED videosunu paylaştı. İyi seyirler!

Neden bazı markaların ürünleri daha çok satılırken, başka bir markanın aynı kalitede olan ürünleri  daha az satılıyor? Çünkü “İnsanlar ne yaptığınızı değil, neden yaptığınızı satın alırlar.Altın Çember modeli de aslında bu cümleye dikkat çekiyor.

Peki, Altın Çember modeli nasıl işliyor? Daha fazlasını öğrenmek isterseniz, aşağıdaki linkten Simon Sinek’in konuşmasını izleyebilirsin.

2. Seth Godin – How to Get Your Ideas to Spread

Seth Godin bu konuşmasında bir fikrin yayılması veya bir ürünün satın alınabilmesi için onun “fark edilebilir” olması gerektiğinden bahsediyor.

Konuşmasına Silk adlı firmanın satışlarını bir anda nasıl üç katına çıkardığından, Jeff Koons adlı ressamın yarattığı etkiden, Frank Gehry‘nin diğer mimarlara göre neden farklı olup tercih edildiğinden ve kendi plak şirketi girişiminin neden  başarısızlığa uğradığından bahsederek devam ediyor.

3. Gen Kelsang Nyema – Mutluluk Zihninizde

Happiness and unhappiness are states of mind,and,therefore their real causes cannot be found outside of the mind.” –Gen Kelsang Nyema

Dikkat! Bu konuşma “mutluluk” konusuna bakış açınızı değiştirebilir! Gen Kelsang Nyema, mutluluğun aslında kendi zihnimizde ve kalbimizde olduğuna inanıyor. Mutluluğumuzu veya mutsuzluğumuzu dışarıdaki bir olaya veya bir insana bağlamamamız gerektiğini savunuyor. Aynı zamanda da istikrarlı bir mutluluk halini nasıl sağlayabileceğimizden bahsediyor.

4. Guy Kawasaki – The Art of Innovation

Gut Kawasaki bu konuşmasında inovasyonun sanatından bahsediyor. Konuşmanın devamında inovasyonun sanatı olarak gördüğü 10 maddeyi açıklıyor.

–>

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*