Temmuz ayında Girişimcilik Vakfı’nda neler oldu?

0
2612

gorsel1

Fellowlar artık birer Girişim Savaşçısı!

 

#Fellow80 ekibi için özel olarak düzenlediğimiz Mayıs ayındaki Fellow Up etkinliğimizin ilk günü Fellow’larımız için biraz yorucu ama bir o kadar da muhteşem geçti. Mütevelli Heyeti üyemiz Berke Sarpaş’ın önderliğinde sabah saat 07:00’da Aydos Ormanları’nda başlayan bu macera, akşam 19:00’a kadar devam etti. “Başarılı bir girişimci ile iyi bir savaşçı arasında fazla fark yoktur” düşüncesiyle yola çıkan program Fellow’larımıza girişimcilik yolunda asla pes etmemeleri gerektiğini yaratıcı ve farklı bir bakış açısıyla öğretmeyi başardı.

 

Yüksek tempolu ve bol ilhamlı geçen koca bir günden sonra Fellow’larımız bir barbekü partisini hakettikleri için onları ofisimizde ağırladık. Günün sonunda herkes keyifli anılarını birbiriyle paylaştı.

 

gorsel2

 

Moskova’dan ilham dolu bir hikaye!

 

Kolektif House sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz Fellow Up etkinliğimizin ikinci gününe Insparkus ekibinin “Koçluk Eğitimi” ile başladık. İnteraktif workshoplardan oluşan dolu dolu saatlerin ardından günün ana konuşmacısı olarak Rusya’nın en büyük seri girişimcisi, yatırımcısı ve 23 STK kurucusu olan KUPIVIP’nin Kurucusu Oskar Hartmann’ı ağırladık. Sıradışı ve ilham dolu hikayesi, etkileyici mizah duygusu ve karakteriyle herkesi kendine hayran bırakan Oskar Hartmann, başarılı bir girişimci olma yolunda karşılaştığı zorlukları tüm ayrıntılarıyla bizlere anlattı. Girişimcilik Vakfı Fellow Programı’nın ikinci global konuşmacısını ağırladığımız bu etkinliğimiz ile programımızı bir adım daha globalleştirmiş olduk.

 

gorsel3

 

#Fellow2016 Programı 1. aşama sonuçları açıklandı!

 

Girişimcilik Vakfı #Fellow2016 Programı’nın başvuruları 19 Haziran’da kapandı. Yaklaşık 61.000 başvuru arasından ilk aşamayı geçen 5.170 kişi, ikinci aşamaya geçmeye hak kazandı. 50 kişinin seçileceği #Fellow2016 Programı’mızın son aşaması Ekim 2016’da açıklanacak.

 

Fellow Programı hakkında daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

gorsel5

 

Ertuğrul Belen ile networking eğitimlerine doyamadık!

 

Kolektif House’da Networking Akademi’nin kurucusu Ertuğrul Belen ile bir Networking Eğitimi daha gerçekleştirdik. Yoğun ve ilham dolu bir günün ardından networking yapmadan duramayan Fellow’larımız çok şey öğrendi. Günün sonunda Girişimcilk Vakfı’na özel 8. baskısıyla Ertuğrul Belen’in “Tanışma, Tanıştırma, Tanıtma Sanatı” Networking kitabı Fellow’larımıza dağıtıldı.

 

gorsel6

 

Mezun Olanlar El Kaldırsın!

 

Fellow Programı ikinci mezunlarını verdi. Bu sene 28 Fellow’umuz Girvak Alumni ekibine katıldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Sina Afra’nın konuşmasıyla başlayan mezuniyet töreni birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Fellow80 ekibinin oylarıyla seçilen Fellow’larımızdan Mehmet Sencer Karadayı, ilham dolu ve duygusal bir mezuniyet konuşması yaptı. Alkışların ardından Girişimcilik Vakfı Genel Müdürümüz Mehru Aygül konuşmasını yaparak mezunlar arasından seçilen “EN’leri” açıkladı, ödüllerini verdi ve tüm mezunlara hediyelerini takdim etti. Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti üyelerimiz de hediyelerin takdimine eşlik ettiler. Bol selfie’li bir mezuniyet töreninin ardından Fellow2015 Programı’nın son dönemi de bitmiş oldu.

 

Toplamda 36 Girvak Alumni ile Alumni Programımızı yürütmeye devam edeceğiz.

 

gorsel4

 

Girişimcilikten Filantropiye!

 

Kolektif House Levent’te gerçekleştirdiğimiz Fellow Up etkinliğimizin ikinci gününde Turkish Philantrophy Funds’ın değerli kurucusu, seri girişimci Haldun Tashman’ı ağırladık. 70 yıllık başarılarla dolu hayat ve girişimcilik hikayesini tüm ayrıntılarıyla anlatan Haldun Tashman, Fellow’larımıza verdiği tavsiyelerle onlara girişimcilik yolunda bir ışık oldu. Girişimcilik Vakfı’nın da aşılamaya çalıştığı giveback kültürü en güzel şekilde anlatan Haldun Bey, Fellow’ların sorularına verdiği cevaplarla ilham vermeye devam etti.Fellow2015 döneminin son ögle yemeğini ise Sunset’in desteğiyle “MidSummer Lunch Dream” konseptiyle Sunset’te gerçekleştirdik. Mütevelli Heyeti üyelerimizin, sponsorlarımızın ve Girvak dostlarının katıldığı bu özel yemekte Fellow’larımız bol bol networking yapma imkanı buldu. Selfie’siz bir günlerinin geçmediği Fellow’larımız bol bol fotoğraf çekti. Fellow Up etkinliğimiz keyifli bir yemeğin ardından sona erdi.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here