Vakıf Olup Ardından Vâkıf Olmak

0
2215

Girişimcilik bazen yıllardır çalıştığınız sektördeki bir açığı fark edip müdahale etmek için çıktığımız bir süreç, bazen ise olmayan bır sistemi oldurmaya çalıştığımız bir yolculuk. Ama tüm bunların ortak bir yanları var ki o da bilmek, yaptığın şeyi çok iyi bilmek.

Girvak ailesine katılmadan önce onlarca ticari ve sosyal proje-yapılanmada yer aldım. Her çalışma sonrasında yeni bir şeyler öğreniyor ve biraz daha geliştiğimi hissediyordum. CNR ve Tüyap bünyesinde organize edilen tüm fuarlara katılıyor, onlarca sektörden yüzlerce farklı insanla tanışıyor ve binlerce metod, bilgi öğreniyordum. Bu tecrübelerim sayesinde herhangi bir insan ile gayet hızlı anlaşabiliyor ve ortak nokta bulmakta hiç zorluk çekmiyordum.

Sonra vakıf süreci başladı. Kendimle alakalı benim dahi bilmediğim şeyler keşfetmeye başlamıştım. Bunlardan en önemlisi de “Google öncesi internet” gibi olduğumu görmemdi. Pek çok farklı konuda bilgiliydim ama bu bilgileri yönetemez halde idim. Neler yapabileceğimi araştırmaya başladım. Vakıf sayesinde tanıştığım kişilerin sorulara nasıl cevaplar verdiklerini, nelere öncelik verdiklerini ve neleri anlattıklarını takip ettim.

Daha besleyici bir kaynak bulamayacağımı farkettim. Biz önce vakfın bir parçası oluyor ardından birlikte onlarca konuya vâkıf olarak çevremize deneyimlerimizi yaymaya çalışıyoruz.

Anahtar kelime gerçekten vâkıf olmak. İster akış testleri yapan bir laboratuvar yöneticisi olun isterseniz de çevrenizce anlaşılamayan veya küçümsenen bir iş yapıyor olun. En güzel bilgi kaynağısın Girvak!!

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here