Waffle House ‘Paylaşım Ekonomisi’ Teslimat Servisi Roadie ile Ortaklık Yapıyor

Son zamanlarda çıkan Roadie adındaki mobil uygulama, aynı yöne gitmekte olan ve küçük bir ücret karşılığında kargoyu taşımayı kabul eden sürücüler yardımıyla bir şeyleri hızlıca göndermek isteyenlerle bağlantı kuruyor. Bu uygulama artık Waffle House restoranlarıyla ortaklık kurdu. Restoran zincirleri bu uygulamanın 25 ülkede 1,750 yerde tanıtımını yapacak ve bir çok resmi Roadie dinlenme tesislerinden ya da sürücülerin ve göndericilerin nakliye işlerini yapabilecekleri buluşma noktalarından ilki olarak hizmet verecek.

 

Restoranlar Roadie’nin dikkat çekebilmesi için mağazalardaki pencerelere ve panolara asılan posterlerden, masaüstünde bulunan minik not defterlerine kadar reklamını yapacak. İçeride ise çalışanlar Roadie düğmeleri takacaklar. Eğer Roadie sürücüsü olmak için kayıt yaparlarsa metal rozetler takacaklar.

 

Bu girişim önceden Kabbage finans teknoloji şirketinin kurucu ortaklarından olan iş adamı Marc Gorlin tarafından kuruldu. Yaklaşık birkaç hafta önce yayında olmasına rağmen uygulaması 7,500 kez indirildi ve 50 nakliye gerçekleşti.

 

Gorlin fikri, başka bir teslimat servisi olmak değil birbirlerine yardım eden insanlar arasında bir topluluk kurmak olarak açıklıyor.

 

Roadie sürücüleri profesyonel nakliyeciler değil ancak bir şeyleri bir yere yollamaya ihtiyacı olan insanlara yardım ederek biraz ekstra para kazanmak isteyen normal insanlar. Hizmet 7 milden başlayarak 300 mil ve daha uzun olan yolculuklar için kullanıldı. Eşyalarını nakletmek için Roadie’yi kullananlar bir çok farklı eşya gönderdiler. Bunların arasında oyuncaklar, yataklar, kutular dolusu tişörtler ve bir çok şey var. Bir tıbbi cihaz şirketi bile acil bir yere gönderilmesi gereken birtakım şeyler için Roadie’yi kullandı.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Her Girişimcinin Yapması Gereken 5 Hata

Dilerseniz bana muhalif olduğumu söyleyin, ama bence bazı hatalar yararlıdır, hatta yapılmalıdır. İşte yeni bir işletme sahibi olarak YAPMANIZ gereken, önüne geçemeyeceğiniz, girişimcilik yolculuğunuzda ne kadar erken yaparsanız o kadar iyi olan ve ders çıkaracağınız hataların bir listesi. Her hatanın sonunda neler yapmanız gerektiğine ilişkin önerilerimi de ekledim.

Magic Leap

Yeni bir girişim, yarım milyar dolardan fazla bir bütçe iddiasıyla ve 3-D görüntü prodüksiyonuna getireceği yaklaşımla gözlerinizi kamaştırmak…