Webrazzi E-Ticaret 2021 Etkinliğinde Neler Yaşandı?

Bu sene online olarak gerçekleşen Webrazzi E-Ticaret 2021 etkinliğinde pandemi ile büyüyen e-ticaret faaliyetleri, istatistikleri ve bu durumun kalıcılığı konuşuldu. Bu bağlamda perakendecilerin e-ticaretteki yeri, 2021’de e-ticaret sektöründeki beklentiler, kargo şirketlerinin e-ticaretteki konumları, 2021’de perakende markalarının e-ticaret yatırımları ve geleneksel markaların e-ticaretteki yeri gibi birçok konu ele alındı.

Girişimcilik Vakfı fellow’ları olarak biz de bu etkinlikte yerimizi aldık ve etkinlikte değinilen önemli noktaları, bu sene hakkındaki öngörülerileri not ettik. İsterseniz şimdi bu notların üzerinden beraberce geçelim.

Bankacılık ve E-ticaretin Ortak Geleceği
Serkan Uğraş Kaygalak | Türkiye İş Bankası

Bu oturumda Sipay CEO’su Semih Muşabak;

  • Pandemi ile birlikte teknolojinin de gelişmesiyle e-ticarete olan talebin arttığını söyledi ve önümüzdeki dönemlerde mağazaları bile telefonla gezmenin mümkün olacağından bahsetti. Yani teknoloji ile mağazaların sonunun geleceğine ve e-ticaret platformlarının daha da hareketleneceğine hazırlıklı olmamız gerektiğini belirtti.
  • Pandemi sonrasında e-ticaret rakamlarında bir düşüş beklenmediğine, aksine artış bekleneceğine işaret etti.
  • Sipay’ın kişilerin kullandığı altyapıya uygun entegrasyon sağladığına ve kullanıcılerin kendi internet sitesine sanal posu hemen dahil edebilmesini mümkün kıldığına değindi. Ayrıca mobil posun da bu şekilde kullanılabildiğini, Instagram gibi platformlardan gerçekleştirilen satışlarda ise link ile ödeme alınabildiğini anlattı.

E-Ticaret ile ilgili istatistiklerin, öngörülerin ve önemli bilgilerin paylaşıldığı, birbirinden değerli konuşmacı ve yüzlerce katılımcının bir arada bulunduğu bu güzel etkinlik için Webrazzi’ye teşekkürler!

–>
0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Önce Ekip

GGH etkinliklerinde bu sene İstanbul Üniversitesi’ndeki fellowlar olarak Denizci Öğrenciler Derneği’yle ortak bir çalışma sürdürdük. Konuşmacılarımız ekip olmak…

Neden Girişim Stüdyosu?

İlk örnekleriyle 21. Yüzyılın başlarında karşılaşmaya başladığımız, sektörde Venture Builder gibi isimlerle de duyduğumuz Startup Studio’ları kısaca ‘sistematik…