Yatırımcı Bulmak Sandığınız Kadar Zor Değil

2
3590

Araştırmalara göre özellikle 25 yıldan beri, girişimcilerin sadece %5’i yatırımcı bulabildi. Peki, sorun ne olabilir? Sorunların ne olduğunu anlamaya çalışmak yaratıcı çözümlerle başarılı olmayı sağlar. Bu sorunların 3 önemli nedenine dikkat çekmek istiyoruz.

Yatırımcıların başarılı ve kalifiye bir girişimci bulmak için kullandığı metod iyi bir sistem değil. Kullanılan sistem bütün sorumluluğu girşimciye veriyor. Puanlama sistemi daha verimli olabilir. Bu projeyi profesyonel yatırmcılara sunman konusunda karar vermene yardımcı olabilir ve doğru kaynakları bulman konusunda etkili olabilir.

 

Gerçekten hazır mısın? Yatırım için başvurduğun zamanlama, doğru yatırımcı bulman konusunda iyi bir zamanlama olmayabilir. Sadece ihtiyaçlarına odaklandığın zaman, kendi yatırımını kötü kullanman konusu anlaşılabilir veya kendi sermayeni riskli işler için harcamak istemiyor olabilirsin ya da yeteri kadar sermaye bulamadığın ve bu yatırımcının senin son şansın olduğunu düşünebilirsin. Ama projene iyi hazırlanırsan, projenin bir üst seviyesi için bir ortak bulmak konusunda hazır olduğunu gösterebilirsin. Ayrıca projen belirli bir büyüklüğe ulaşmışsa projeni daha geniş kapsamlı hale getirmek için yatırım almaya hazır olabilirsin veya bir sürü yatırımcı araştırmış ve en iyisini seçmiş olabilirsin.

 

Riskler, riskler ve riskler. Girişimcilerin savunmasız durumlarını kullanan bazı kötü adamların olduğu maalesef doğru. Ama iş kurmak ciddi fedakarlıklar gerektirir. Bir yatırımcı, girişimcinin tamamen işin içinde olmasını ve iş fikrine sermayesini yatıracak kadar çok inanmasını ister. Bu nedenle yatırımcı işe para yatırır. Girişimci yatırımcının tercihlerini kontrol etmeli, yeni fikirlere açık olmalı ve risklerin kendisini korkutmak için orada bir yerlerde beklediğini bilmeli. Korkma ve oyunda kal.

 

2 YORUMLAR

  1. Ben kreş işletmecisiyim, Alanya’da bir çocuk köyü kurmak istiyorum. 13 dönüm arazinin üzerine, Türkiye’deki tek çocuk köyünü olacak. Bunun için ortak aramaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here