Yeni mezun, tam zamanlı işi olmadan ayda 66.000 dolar nasıl kazandı?

Bugün 25 yaşında olan Nick Walter, Brigham Young University’deki üçüncü yılından sonra Dallas merkezli teknoloji danışmanlık firması Pariveda Solutions’un Seattle’daki ofisinde müthiş bir yaz stajı ayarladı. İşinden zevk almasına ve müşterileriyle çalışma arkadaşlarını sevmesine rağmen kendini boğulmuş hissetti. Kot pantolona ve tişörtlere alıştığı için bej pantolonlar ve polo gömlekleri sevemedi ve söylediğine göre en çok “bu ofiste her gün belli bir saat bulunmaktan ve bana yap denilen şeyleri yapmak zorunda olmaktan” hoşlanmadı.

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Toplantıları Verimli Kılacak 3 Yöntem

Niçin toplantılar bizi sık sık yorgun, hayal kırıklığına uğramış ve kederli bırakıyor? Bazı iyi yürütülmüş ve zaman zaman da korkunç toplantılarda sayısız saatler harcamış biri olarak, herkesin enerjik ve kenetlenmiş bir şekilde ayrıldığı harika toplantılarda dört unsur göze çarpar...

Her Başarılı Girişimcinin 6 Temel Özelliği

Başarılı girişimcilerin her türlüsü var; genç, yaşlı, yüksek eğitim almış, lisede okulu bırakmış, işine kendi imkanlarıyla başlayanlar ya da destek alanlar. Bu yüzden “mükemmel girişimci” diye tabir edebileceğimiz belirli bir tanım yok. Peki başarılı girişimcilerin ortak noktaları ne? Başarılarını belirleyen hangi etmenler? Araştırmalarım, analizlerim ve bunların sonucunda ulaştığım bilgiler tüm başarılı girişimcilerin sahip olduğu özellikleri gözler önüne seriyor. İşte başarılı girişimcilerin 6 temel özelliği: