Yolculuğun Başlangıcı – Fellow Seçim Süreci

Fellow seçilerek bu yazıyı yazabilmek ne büyük keyif anlatamam! Genel olarak heyecanlı bir insanım ve belki biraz olsun sizlerin heyecanını pozitife çevirebilirim diye bu yazıyı yazmak istedim. Girvak’ta fellow olmak, hayatımın en büyük iyi ki’lerinden biri ve size şunu söyleyebilirim asıl yolculuğuk seçildikten sonra başlıyor.

Fellow seçilerek bu yazıyı yazabilmek ne büyük keyif anlatamam! Genel olarak heyecanlı bir insanım ve belki biraz olsun sizlerin heyecanını pozitife çevirebilirim diye bu yazıyı yazmak istedim.

 

Birinci aşama: İlk aşamada, CV’ler sisteme yükleniyor ve seni tanımak için birkaç kısa soru soruluyor. Sonrasında CV’ler puanlanarak, diğer aşamalara geçip geçmediğin belli oluyor.

 

İkinci aşama: Bu aşamada, Fellow programına katılmak için motivasyonunu ve girişimciliği neden düşündüğünü anlatan maksimum 3 dakikalık bir video çekerek, Youtube’a eklemen gerekiyor. Bu aşama için en önemli tavsiyem, samimi ve heyecanlı olman! Evet heyecanlı, çünkü bence heyecan aynı zamanda isteğin de bir göstergesi. Daha önce girişimcilik tecrübelerin varsa bunlardan, ya da girişimci ruhun olduğunu gösterecek somut örneklerden bahsedebilirsin.

 

Üçüncü aşama: Enneagram kişilik deseni testinin yapıldığı bu aşamada, verebileceğim en iyi tavsiye, dürüst olman gerektiği. Eğer böyle cevap verirsem, daha  iyi olur deyip aslında sen olmayan cevabı verirsen, zaten bu kişilik testinin sonucunda belli olacaktır. Bu sebeple, seni en iyi yansıtan, senin için en doğru cevap olacaktır.

 

Dördüncü aşama: Bu aşamada, girişimci karakterini daha iyi anlamamızı sağlayan bir görsel testle karşı karşıyasın. Doğru ya da yanlış cevap yok, sana göre doğru olan cevap var bu aşamada da.

 

Beşinci aşama: Online mülakat. İşte sona doğru yaklaşıyorsun.  Burada ön seçim komitesiyle online olarak görüşeceksin. Pozitif ol, gülümse ve girişimci ruhunu yansıtabildiğin kadar yansıtmaya çalış. Çok az kaldı, bunu da geçtin mi son aşamadasın.

 

Altıncı ve son aşama: Yüzyüze mülakat. İşte heyecanın dorukta olduğu kısım. Yönetim kuruluyla karşı karşıyasın. Burada girişimcilik motivasyonunu iyi bilmen ve bunu yansıtman gerekiyor. Düşünsene, bunu da geçersen yaşamının belki de seni en geliştiren yolculuğu başlıyor!

 

Girvak’ta fellow olmak, hayatımın en büyük iyi ki’lerinden biri. Benim dönemimde (2016), 61000 kişi arasından 50 kişi olarak seçilmiştik ve bu nasıl büyük bir gurur anlatamam. Ve asıl yolculuğun şimdi, yani seçildikten sonra başladığını ise, ilk Fellow-Up’ta anlamıştım.

 

Şimdiden herkese başarılar ve keyifli bir seçim süreci dilerim!

 

0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Girişimlerde Hukuk

Her işin ilk aşamasından itibaren gerekli olan iki kişi vardır. Rakamlardan anlayanlar ve yasalardan anlayanlar. Bahsettiklerim kimler mi? Muhasebeciler ve hukukçular. Para akışı tabloları, vergiler, ödemeler ve alacaklar dediğimizde aklımıza ilk gelenin muhasebeciler olduğu kesin. Peki yasalardan anlayanlara neden ihtiyacımız var?

Bugün Evreka için Ne Yaptın?

Bugün Evreka için Ne Yaptın? Bir kutu kurabiye! Ciddiyim, ekibe sözüm vardı. Sabah elimde şirketle ilgili notlar, kutu, sırtımda laptop çantası ve kafamda gece yazdığım makronun neden çalışmadığı sorusu ile otobüse doğru koşuyorum. Ben kim miyim, ben Işın. Bugüne bugün 3 haftalık Evreka’lı, data uzmanı(!), algoritma yazarı, fotokopisiz stajyer ve sanırım ofisin en çok konuşan kişisiyim.

GirVak İş Sahibi Yapmaz

Gün geçmiyor ki bir çılgınlık daha olmasın dediğimiz ülkemizde 2015 şüphesiz hareketli bir seneydi. Kendi adıma da öyle. Her şeyden önce ben bu sene #Fellow2015 oldum. Abartısız, hayatımın seyrini tamamen değiştirdi.