Yolculuğun Başlangıcı – Fellow Seçim Süreci

Fellow seçilerek bu yazıyı yazabilmek ne büyük keyif anlatamam! Genel olarak heyecanlı bir insanım ve belki biraz olsun sizlerin heyecanını pozitife çevirebilirim diye bu yazıyı yazmak istedim.

 

Birinci aşama: İlk aşamada, CV’ler sisteme yükleniyor ve seni tanımak için birkaç kısa soru soruluyor. Sonrasında CV’ler puanlanarak, diğer aşamalara geçip geçmediğin belli oluyor.

 

İkinci aşama: Bu aşamada, Fellow programına katılmak için motivasyonunu ve girişimciliği neden düşündüğünü anlatan maksimum 3 dakikalık bir video çekerek, Youtube’a eklemen gerekiyor. Bu aşama için en önemli tavsiyem, samimi ve heyecanlı olman! Evet heyecanlı, çünkü bence heyecan aynı zamanda isteğin de bir göstergesi. Daha önce girişimcilik tecrübelerin varsa bunlardan, ya da girişimci ruhun olduğunu gösterecek somut örneklerden bahsedebilirsin.

 

Üçüncü aşama: Enneagram kişilik deseni testinin yapıldığı bu aşamada, verebileceğim en iyi tavsiye, dürüst olman gerektiği. Eğer böyle cevap verirsem, daha  iyi olur deyip aslında sen olmayan cevabı verirsen, zaten bu kişilik testinin sonucunda belli olacaktır. Bu sebeple, seni en iyi yansıtan, senin için en doğru cevap olacaktır.

 

Dördüncü aşama: Bu aşamada, girişimci karakterini daha iyi anlamamızı sağlayan bir görsel testle karşı karşıyasın. Doğru ya da yanlış cevap yok, sana göre doğru olan cevap var bu aşamada da.

 

Beşinci aşama: Online mülakat. İşte sona doğru yaklaşıyorsun.  Burada ön seçim komitesiyle online olarak görüşeceksin. Pozitif ol, gülümse ve girişimci ruhunu yansıtabildiğin kadar yansıtmaya çalış. Çok az kaldı, bunu da geçtin mi son aşamadasın.

 

Altıncı ve son aşama: Yüzyüze mülakat. İşte heyecanın dorukta olduğu kısım. Yönetim kuruluyla karşı karşıyasın. Burada girişimcilik motivasyonunu iyi bilmen ve bunu yansıtman gerekiyor. Düşünsene, bunu da geçersen yaşamının belki de seni en geliştiren yolculuğu başlıyor!

 

Girvak’ta fellow olmak, hayatımın en büyük iyi ki’lerinden biri. Benim dönemimde (2016), 61000 kişi arasından 50 kişi olarak seçilmiştik ve bu nasıl büyük bir gurur anlatamam. Ve asıl yolculuğun şimdi, yani seçildikten sonra başladığını ise, ilk Fellow-Up’ta anlamıştım.

 

Şimdiden herkese başarılar ve keyifli bir seçim süreci dilerim!

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*