Youngpreneurs – LightUp Case Günü

0
2132

screen-shot-2017-01-11-at-12-53-12-pm

 

Biliyorsunuz ki Girişimcilik Vakfı her yıl girişimcilik haftasında (GHH) Youngpreneurs markası ile çeşitli etkinlikler düzenliyor. LightUp Case Günü de Boğaziçi Üniversitesi’nde okuyan Fellow’ların düzenlediği Youngpreneurs etkinliğiydi. 30/11/2016 tarihinde gerçekleşen etkinliğin duyuru sürecini sadece online kanallardan yürüttük ve tanıtım olarak kısa sürede başarılı aşamalar kaydettik. Katılımcı sayısının sınırlı olması gerekiyordu bu yüzden etkinlik için önce başvuru açtık, kabul edebileceğimiz katılımcı sayısının 4 misli kadar başvuru gelince açıkçası çok da şaşırmadık.

 

LightUp Case Günü Impact Hub’da gerçekleşti. Çok samimi ve sıcak bir ortam vardı ve katılımcılar da bu ortamdan memnuniyetlerini dile getirdiler. Açıkçası ben nedenini bilmediğim şekilde coworking çalışma alanlarını çok seviyorum. Kendilerine has bir düzenleri ve işleyiş şekilleri var.

 

Etkinlik Boğaziçi Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Direktörü, değerli hocam Oğuzhan Aygören’in girişimcilik üzerine yaptığı sunum ve anlatılar ile başladı. Gerçekten Fellow’lar ve katılımcılar için çok değerli bir yarım saatti. Bunun ardından etkinlikte yer alan 5 farklı Start-up’ın her biri 10 dk’lık sunumlar halinde kendilerini tanıtıp ne yaptıklarını anlatan sunumlarını yaptılar. Gelen şirketler isim sırası ile şöyleydi: e-bursum.com, etkinlikcim.com, Segmentify, Scorp ve Others.

 

screen-shot-2017-01-11-at-12-44-48-pm img_6379

 

Her biri birbirinden güzel ve faydalı işler yapan start-up’ları ve hikayelerini dinledikten sonra etkinliğin interaktif kısmına geçtik. 5 girişimden de birer temsilci, katılımcılar ile yuvarlak masalara oturup şirketleri ile ilgili bir sorunu paylaştı ve katılımcılardan bunlara çözümler bulmalarını istedi. Açıkçası zorlu ve bir o kadar da eğlenceli bir süreçti çözüm bulma süreci. 90 dakikalık çalışmadan sonra her ekibin sözcüsü buldukları çözüm önerilerini 3 dakikalık sunumlar halinde anlattı, akabinde diğer katılımcılar da onları adeta soru yağmuruna tuttu.

 

Benim için oldukça merak uyandırıcı ve heyecanlı bir süreçti. Umarım gerek Boğaziçi’ndeki Fellow’lar gerekse LightUp Case Günü’ne katılan diğer kişiler için faydalı ve keyifli bir etkinlik olmuştur. 🙂

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here