Youngpreneurs: Sürdürülebilir Gelecekler Atölyesi

B

Global problemler ve Dördüncü Sanayi Devrimi’nin beraberinde getirdiği ekonomik, sosyal, çevresel, kültürel ve politik yaşamı etkileyen hızlı dönüşüm, uzun ömürlü ve  paylaşımcı değer yaratan modellerin ve birlikte çalışmanın önemini ortaya çıkardı.

Biz de bu doğrultuda ortak değerler ile yapılanan işbirlikçi çalışmaların artmasına zemin hazırlamak adına Girişimcilik Vakfı Youngpreneurs Programı kapsamında Sürdürülebilir Gelecekler Atölyesi’ni gerçekleştirdik. Bu atölye disiplinlerarası takımlar ile tasarım odaklı düşünce yöntemlerini kullanarak global hedefler doğrultusunda yaratıcı çözüm önerilerinin sunulduğu bir ortam yaratan iki günlük bir çalışma oldu. Venn Industrial Design Consultancy, University for Society, Joon ve İstasyon TEDÜ işbirliğinde 5 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen etkinlik küresel hedeflerden; Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları, Sorumlu Tüketim ve Üretim maddelerine odaklandı. “Sosyal Girişimcilik ve İnovasyon” başlıklarının sunulduğu etkinlik süresince katılımcılar, takımlar ile global problemlere lokal ölçekte çözüm bulmaya çalıştı ve bu alanda faaliyet gösteren sosyal girişimcilerin tecrübelerini dinleme fırsatı elde ettiler.

–>
0 Shares:
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da Hoşunuza Gidebilir

Sınırlarını Zorlama!

Evet, doğru duydunuz. Sınırlarınızı zorlamayın. Çünkü sınırları zorlamak her zaman düşündüğümüz kadar doğru bir seçenek olmayabilir. Maalesef çoğumuz…