Bırak Onlar Formülleri Ezberlesin, Sen Hayal Kur!

0
3921

Pek çok farklı şehirde farklı insanlar ve yaşam öyküleri tanıdım. İstanbul… Burası her köşesinde pek çok hikaye barındırıyor. Muhteşem hikayemiz diye tanımladığım Girvak da öyle!

Öncelikle fellow olmak için başvurmayın, kendiniz olmak için bir şeyler yapın.

CV aşaması, video aşaması, test aşaması, Skype mülakatı… Peki ya daha sonrası? Önemli olan senin hayallerin! Başkalarının belirlediği okullar, kupalar ve belgeler değil; senin hayallerin. Bunu fark etmelisin! 94.000 kişi… Evet, toplam başvuru sayısı bu ve seçilen 42 üniversite öğrencisi ayrıca bu süreçte başvuran diğer arkadaşlar ile tesadüfen/isteyerek tanışabiliyor.

Önemli olan senin hayallerin!

Peki tanıştığınız insanların çok iyi ortalamaları mı var? Çift Ana Dal mı yapıyorlar? Fellow’lar hangi kriterlere göre seçiliyor? İnsanlığın kalıplarına sıkışmış olanlar… Çok üzgünüm bu kişiler 42 Fellow’un arasında yoklar. Peki kimler mi var?

Hayallerinin peşinden koşmuş; derslerinde sorumluluklarını bilmiş fakat hayal kurmayı bırakmamış; bir resmi yorumlayabilen; dünyanın pek çok ülkesindeki insanlar ile tanışan; yeri geldiğinde şiir okuyan, yeri geldiğinde uçan araçlar hakkında konuşabileceğiniz; dünyanın sosyoekonomik sorunlarını rahatça tartışabileceğiniz; girişimci ruha sahip; bir sorun ile karşılaştığında gerçekten herkesten farklı düşünebilen; kendine inanan ve kendi başarısını yaratan; kendi girişimini yaratmak için gece gündüz çalışan; insanlar dediği için çalışmayan; dünyayı birlikte değiştirebileceğimize inandığı için çalışan; yaratıcı ruha sahip 42 Fellow. Kısacası,

Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere! -Albert eınsteın

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here